Առաջիկա ընտրություններին Բարգավաճ Հայաստան կուսակցությունը վարչապետի թեկնածու չի առաջադրի: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արման Աբովյանը:
«ԲՀԿ-ն չի խաղա իշխանության դաշտում: Բոլորը մոռացել են, որ իշխող թիմն ունի 83 պատգամավոր: Երբ ասում են պառլամենտական ընդդիմությունը թող թեկնածու առաջադրի, իրենք մոռանում են, որ այդ դեպքում Նիկոլ Փաշինյանը ստանում է բարոյակն իրավունք վերընտրվի իր նվազագույն 83 ձայնով և դառնում է կրկին վարչապետ: Բայց մեկ տարվա ընթացքում գոյություն չունի իրավական որևէ լծակ, օրինակ անվստահություն հայտնել: Այսինքն նույն առաջադրումը քաղաքական ուժերի, կարձակի իշխանության ձեռքերը, իրենք ինչ ուզում են, կանեն, իսկ դա մենք թույլ չենք տա: Եթե Աստված չանի, վարչական ռեսուրս կիրառեն, իրավիճակը շատ վատ է լինելու բոլորի համար:
Մենք ընտրություններին մասնակցելու ենք, և մասնակցելու ենք միայնակ, ցուցակը գլխավորելու է Գագիկ Ծառուկյանը, և մեր վարչապետի թեկնածուն պարոն Ծառուկյանն է: Մենք գնում ենք հաղթելու»,-ասաց Աբովյանը:
Ի պատասխան լրագրողի հարցին, թե արդյո՞ք մտահոգիչ չէ այն, որ ամբողջ վարչական ռեսուրսը կենտրոնացած է մնալու մեկ անձի ձեռքում, Աբովյանը պատասխանեց. «Ուզում եմ հիշեցնեմ հատկապես իշխանական թևին, որ ամբողջ պատասխանատվությունը բոլոր գործընթացների հետ կապված բոլոր առումներով իրենց վրա է, և իշխանություններն են թիվ մեկ պատասխանատուները այն ամենի, որոնք տեղի են ունենալու»: