Երեւանի Կենտրոնի թաղապետարանում լարված իրավիճակ է: Այսօր առավոտյան ծեծկռտուք է տեղի ունեցել թաղապետարանի քաղաքաշինության եւ հողօգտագործման բաժնի պետ Մանվել Մարգարյանի եւ վարչական շրջանի ղեկավարի տեղակալ Արմեն Ազիզյանի միջեւ:
«Հայկական ժամանակը» տեղեկացավ, որ առավոտ շուտ թաղապետարանի ղեկավար կազմը Մարգարյանին շատ կոպիտ ձեւով հրահանգել է ազատել իր աշխատասենյակը: Այնուհետեւ վիճաբանություն ու քաշքշուկ է սկսվել, որից հետո Մանվել Մարգարյանի ինքնազգացողությունը վատացել է, շտապօգնության մեքենայով նրան տեղափոխել են հիվանդանոց:
Մեր այցելության պահին տեղում ոստիկաններ էին աշխատում, նրանք փակել էին Մանվել Մարգարյանի աշխատասենյակի դուռը, որպեսզի աշխատանքն ավարտելուց հետո էլ այն կապարակնքեն: Մի պահ հնարավորություն ունեցանք տեսնել Քաղաքաշինության եւ հողօգտագործման բաժնի պետի սենյակը, այնտեղ, մեղմ ասած, իրարանցում էր՝ գետնին թափված փաստաթղթեր, տեղաշարժած կահույք:
Քաղաքաշինության եւ հողօգտագործման բաժնի պետի տեղակալ Ագնեսա Մելիքսեթյանը «Հայկական ժամանակի» հետ զրույցում պատմեց, որ միջադեպի ժամանակ կողքի աշխատասենյակում է գտնվել: Բարձր բղավոցներ ու հայհոյանքներ է լսել, առաջ է եկել, որ հասկանա՝ ինչ է կատարվում, բայց իրեն մոտիկ չեն թողել. «Ասացին՝ դու աղջիկ ես, գնա, գործ չունես ու չթողեցին մոտենամ, բայց սարսափելի իրարանցում էր, լսում էի նաեւ, որ կահույքն են քաշքշում: Այդ ընթացքում իմ սենյակում էի, հետո արդեն ոստիկանությունը եկավ»:
Մեր տեղեկություններով՝ միջադեպի գլխավոր հերոսը Արմեն Ազիզյանն է եղել: Վերջինիս հետ խոսել մեզ չհաջողվեց: Աշխատասենյակում ոչ ոք չկար: Աշխատակիցները հայտնեցին, որ Ազիզյանն առավոտյան աշխատավայրում է եղել, սակայն հետո դուրս է եկել: Նշենք, որ Արմեն Ազիզյանը ժամանակավոր կատարում է վարչական շրջանի ղեկավար Ավետ Պողոսյանի պարտականությունները: Ավետ Պողոսյանն արձակուրդում է:
Տեսանյութ՝
«Հայկական ժամանակը» գրել էր, որ, Կենտրոն վարչական շրջանի աշխատակազմում սպասվող կառուցվածքային փոփոխություններով պայմանավորված, մի շարք անձինք կանգնած են աշխատանքը կորցնելու վտանգի առաջ, իսկ ոմանք էլ աշխատավայրում լուրջ ճնշումների են ենթարկվում, խոսքը՝ «Քաղաքաշինության եւ հողօգտագործման» բաժնի պետի, նրա տեղակալի, գլխավոր մասնագետի ու մի քանի այլ աշխատակիցների մասին է: Քաղաքաշինության եւ հողօգտագործման բաժնի պետ Մանվել Մարգարյանն էլ մեզ հայտնել էր, որ ամեն ինչ սկսվել է նրանից, երբ ամիսներ առաջ ինքը բարձրաձայնել է թաղապետարանում տիրող ապօրինության մասին, որի առնչությամբ հիմա նաեւ քրեական գործ կա հարուցված:
Նկատենք՝ Երեւանի ավագանու ապրիլի 20-ի որոշման համաձայն՝ կառուցվածքային փոփոխություններ են լինելու Կենտրոն վարչական շրջանի որոշ բաժիններում՝ «Կոմունալ տնտեսության եւ բազմաբնակարան շենքերի կառավարման մարմինների հետ աշխատանքների կազմակերպման» ու «Քաղաքաշինության եւ հողօգտագործման» բաժինները վերակազմավորվելու են «Քաղաքաշինության, հողօգտագործման եւ կոմունալ տնտեսության կառավարման» բաժնի:
Մարգարյանը «Հայկական ժամանակին» հայտնել էր, որ ավագանու որոշումից առաջ, երբ իրեն առանց որեւէ պատճառի ասել են՝ ազատման դիմում գրի, դիմել է ՀՀ վարչական դատարան, դրանից հետո ճնշումներն ավելի են ահագնացել: