Ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության 2022-ի ընտրական մրցաշարի J խմբի 6-րդ տուրում Հայաստանի ազգային հավաքականը սեպտեմբերի 8-ին Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» մարզադաշտում կընդունի Լիխտենշտեյնի հավաքականին:
Ինչպես հայտնում է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան, վաղը կայանալիք հանդիպման բոլոր տոմսերն արդեն սպառվել են: Հայաստան-Լիխտենշտեյն խաղի տոմսերի առցանց վաճառքը մեկնարկել էր դեռ մեկ ամիս առաջ, իսկ «Հանրապետական» մարզադաշտի տոմսարկղերում սկսվեց ավելի ուշ՝ օգոստոսի 28-ին՝ ժամը 12:00-ից:
Չնայած ֆուտբոլային հանդիպման տոմսերը սեպտեմբերի 6-ին՝ առավոտյան, արդեն իսկ սպառված էին, բայց խաղի տոմսերը կարելի է գտնել վաճառքի այլ առցանց հարթակներում:
Երեկվանից մասնավորապես List.am կայքի որոշ օգտատերեր հանդիպման տոմսերը վաճառում են Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի սահմանած գներից 5 անգամ ավելի բարձր գնով: Եթե տոմսերը տոմսարկղերից կարելի էր գնել 2000-8000 դրամով, ապա List.am-ում դրանց գները տատանվում են 8000-40.000 դրամի սահմաններում:
Նշված կայքում ֆուտբոլային հանդիպման տոմսերի վաճառք իրականացնողներից մեկը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ գրեթե բոլոր տոմսերն արդեն վաճառել է և միայն արևելյան տրիբունայի երկու տոմս ունի, որոնցից յուրաքանչյուրը վաճառում է 8000 դրամ: Մեկ այլ օգտատեր էլ հավաստիացրեց, որ շատ տոմսեր է ունեցել, որոնք վաճառվել են, և մեզ առաջարկեց արևելյան տրիբունայի մեկ տոմս, որի արժեքը 15.000 դրամ է, և 3 արևմտյան տրիբունայի տոմս՝ 40000 դրամ արժողությամբ:
Նշենք, որ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան հյուսիսային և հարավային տրիբունաների տոմսերի համար սահմանել էր 2000 դրամ, արևելյան տրիբունայի համար՝ 3000 և 5000 դրամ, իսկ արևմտյան տրիբունայի համար՝ 6000 և 8000 դրամ։
Հայաստան-Լիխտենշտեյն հանդիպումը տեղի կունենա սեպտեմբերի 8-ին՝ տեղական ժամանակով 20:00-ին: