Անգլիայի հավաքականի և «Մանչեսթեր Յունայթեդի» նախկին ֆուտբոլիստ Պոլ Պարկերը խստորեն քննադատել է «կարմիր սատանաների» գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյուին՝ մեկնարկային կազմում Հայաստանի հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանի փոխարեն Ուեյն Ռունիին ընդգրկելու համար։
«Երկար ժամանակ է՝ բոլորը խոսում են Հենրիխ Մխիթարյանի մասին։ Նա մեծ ճանաչում ստացավ Դորտմունդի «Բորուսիայում» որպես 10 համար, մինչդեռ Մոուրինյուն որոշեց Մանչեսթերյան դերբիում հայ ֆուտբոլիստին խաղացնել ուրիշ դիրքում, դե իսկ հետո պատժել նրան՝ փոխարինելով առաջին խաղակեսից հետո։
Ի դեպ, եթե հիշում եք, նույնն էլ տեղի ունեցավ Լուի վան Գալի օրոք։ Չեմ հասկանում, դուք իրավունք չունե՞ք հիմնական կազմից հանել Ուեյն Ռունիին, որովհետև նա Անգլիայի հավաքականի ավագն է։
Յուրաքանչյուր երկրպագու այժմ ծիծաղում է ստեղծված իրավիճակի վրա։ Մխիթարյանը պետք է որ մտածի. «Ռունին անգամ չի համապատասխանում խաղակոշիկներս կոճկողի դերին. նա նույնիսկ չի կարողանում վազել»», - Պարկերի խոսքերն է փոխանցում բրիտանական Metro պարբերականը։