Պետք չէ իրավիճակը դրամատիզացնել. Քերոբյանը՝ Գորիս-Կապան ճանապարհի մասին
«Մենք շատ անհանգստացած ենք այս պահին եղած իրավիճակով և համարում ենք, որ ճանապարհի այսպիսի կարգավիճակը մեծ վնաս է տալիս տնտեսությանը, առևտրին, զբոսաշրջությանը»:
Այս մասին Կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանը՝ անդրադառնալով Գորիս-Կապան ճանապարհահատվածում տեղակայված ադրբեջանական անցակետում իրանական բեռնատարների վարորդների ստուգմանն ու հարկմանը։
Նախարարը նաև հայտնեց, որ ՀՀ ԱԱԾ-ն, ԱԳՆ-ն, ՊՆ-ն աշխատում են լուծել խնդիրները։
«Բնականաբար, պատերազմից հետո, մինչև նորմալ կյանքի անցնելը, այսպիսի խնդիրներ կլինեն։ Ուղղակի պետք է սառնասիրտ ու հետևողականորեն լուծել դրանք»,- ասաց Քերոբյանը՝ կոչ անելով չդրամատիզացնել վիճակը:
Քերոբյանը նաև շեշտեց, որ հարցերը հերթով լուծելը հեշտ չէ, բայց պետք են այդ խնդիրները լուծել ու առաջ գնալ»:
«Եթե ձեզ թվում է, որ պետք է կյանքը կանգնեցնենք, ուրիշ բան չանենք, զբաղվենք մենակ այդ մի ճանապարհով և չշնչենք, չարտաշնչենք, չքնենք, չզարթնենք. ես ասում եմ, որ պետք է այդ բոլոր խնդիրները լուծել, բայց բացի այդ խնդիրները լուծելուց, գոյություն ունեն նաև շատ այլ խնդիրներ, որոնք ևս պետք է լուծել»,- ասաց Էկոնոմիկայի նախարարը: