Կոմիտասի պողոտայում տեղի ունեցած վիճաբանությունն ավարտվել էր դանակահարությամբ. կա 2 տուժած
Նոյեմբերի 7-ին՝ ժամը 22:20-ին, ոստիկանության Արաբկիրի բաժին տեղեկություններ են ստացվել, որ Կոմիտասի պողոտայում տեղի է ունեցել վիճաբանություն, որն ավարտվել է դանակահարությամբ. դանակահարվածը տեղափոխվել է հիվանդանոց:
Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նշվում է, որ պարզվել է՝ Կոմիտասի պողոտայի շենքերից մեկի մոտ վիճաբանություն է եղել 44 և 34 տարեկան երկու տղամարդկանց միջև, որի ընթացքում 34-ամյա տղամարդը սուր կտրող-ծակող առարկայով հարվածել է 44-ամյա տղամարդուն:
Ժամը 23:00-ին «Արմենիա» բժշկական կենտրոնից է հաղորդում ստացվել, որ «ձախ միջին անոթային շրջանի ծակած-կտրած վերք, որը թափանցում է պլևրալ խոռոչ» ախտորոշմամբ, բուժօգնության է տեղափոխվել 44-ամյա տղամարդ, որն ի վիճակի չէ բացատրություն տալու:
Ոստիկանություն հաջորդ հաղորդումը «Քանաքեռ-Զեյթուն» բժշկական կենտրոնից է եղել. «ձեռքի կոտրվածք և գլխուղեղի ցնցում հարցականով» ախտորոշմամբ բուժօգնության տեղափոխված 34-ամյա տղամարդը հայտնել է, որ վնասվածքը ստացել է Կոմիտասի պողոտայի սուպերմարկետներից մեկի մոտ ընկնելու հետևանքով:
Նա ոստիկաններին է ներկայացրել հանցագործության գործիք դանակը, որը ներկայացվել է նախաքննական մարմնին:
Հարուցվել է քրեական գործ: Կատարվում է նախաքննություն: