Կապանի բժշկական կենտրոնում բացվել է Սյունիքում առաջին մագնիսա-ռեզոնանսային տոմոգրաֆիայի բաժանմունքը: Այս մասին «Ֆեյսբուքի» իր էջում գրել է ԱԺ պատգամավոր Արսեն Թորոսյանը:
«Երբ 2019-ի գարնանը Գյումրիի ԲԿ-ում բացում էինք ՄՌՏ բաժանմունքը, մեր ռուս գործընկերների հետ պայմանավորվել էինք, որ նրանց հաջորդ մարզային կենտրոնը հենց Կապանում է հիմնվելու, քանի որ դրա կարիքը Սյունիքում շատ կար։
Եվ այսօր մենք ականատեսը եղանք այդ պայմանավորվածության կատարմանը, ինչն էականորեն բարձրացնելու է Կապանի ԲԿ-ում մատուցված ծառայությունների որակը և դժվարամատչելի ծառայությունների հասանելիությունը Սյունիքի մարզում։
Շուտով նաև կթարմացվի անցյալ տարվա աշնանը Կապանի ԲԿ-ում տեղադրված համակարգչային տոմոգրաֆիայի (ԿՏ) սարքավորումը։
Այսպիսով, Սյունիքում կմատուցվի առողջապահական ծառայությունների ավելի լայն շրջանակ, որպեսզի մեր հայրենակիցները ստիպված չլինեն դրանց համար մեկնել Երևան։
Շնորհակալություն եմ հայտնում ՄՌՏ Էքսպերտ ռուսական ընկերությանն այս ծրագիրը իրագործելու համար, ինչպես նաև Սյունիքի մարզպետարանին և Կապանի ԲԿ ղեկավարությանը ծրագրին աջակցելու համար»,- ասված է Թորոսյանի գրառման մեջ։