Երևանում ծեծել են ՊԵԿ բաժնի պետի տեղակալի և գլխավոր հարկային տեսուչների
Ոստիկանության կենտրոնական բաժնում «բռնություն իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ» հատկանիշներով նյութեր են նախապատրաստվում:
Shamshyan.com-ի փոխանցմամբ՝ նշված նյութերը նախապատրաստվում են ապրիլի 29-ին ոստիկանության Կենտրոնական բաժին ստացված ահազանգի փաստով:
Այդ օրը՝ ժամը 15:30-ի սահմաններում, ահազանգ է ստացվել ոստիկանության Կենտրոնական բաժին, որ Մաշտոցի պողոտայում գործող «Ածուխ» ռեստորանի մոտ ծեծել են իրենց մասնագիտական պարտականությունները իրականացնող պետական կառույցի աշխատակիցներին:
Նույն օրը՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում, ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի քրեական հետախուզության բաժանմունքի ծառայողները «Ածուխ» ռեստորանի մոտից իշխանության ներկայացուցչի նկատմամբ բռնություն գործադրելու կասկածանքով ոստիկանության Կենտրոնական բաժին են բերման ենթարկել Երևանի բնակիչներ 28-ամյա Հարություն Կ-ին, որը, կայքի տեղեկություններով, աշխատում է «Անդորր» հյուրանոցային համալիրում՝ որպես խոհարար, 24-ամյա Հայկ Տ-ին, որը աշխատում է «Ֆայտոն» ռեստորանային համալիրում՝ որպես մենեջեր, 26-այա Արմեն Դ-ին, որը աշխատում է «Ածուխ» ռեստորանում՝ որպես խոհարար, 30-ամյա Լևոն Դ-ին, 27-ամյա Ստեփան Մ-ին, որը «Ածուխ» ՍՊԸ-ի տնօրենն է և ոստիկանություն են հրավիրել 41-ամյա Վարդգես Ղ-ին, 35-ամյա Աշոտ Մ-ին, 30-ամյա Գրիգոր Խ-ին:
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ նույն օրը՝ ժամը 15:00-ի սահմաններում, «Ածուխ» ռեստորանի դիմաց Ստեփան Մ-ն և վերջինիս հայրը՝ Երևանի բնակիչ 49-ամյա Արսեն Մ-ն, ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի հարկային ծառայության աշխատակիցների կողմից իրենց գործառութային պարտականությունները կատարելու հետ կապված վիճաբանել են վերջիններիս հետ, որի ընթացքում հարվածներ են հասցրել ՊԵԿ 3-րդ բաժնի գլխավոր հարկային տեսուչ 29-ամյա Հայկ Մ-ին՝ պատճառելով մարմնական վնասվածք:
Ոստիկանության Կենտրոնական բաժնի ծառայողները ձեռնարկում են օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ՝ Հայկ Մ-ին և Աշոտ Մ-ին հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Կայքի տեղեկություններով՝ Վարդգես Ղ-ն աշխատում է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի ՀՀ ՊԵԿ թիվ 3 բաժնի պետի տեղակալ, Աշոտ Մ-ն՝ ՀՀ ՊԵԿ թիվ 3 բաժնի գլխավոր հարկային տեսուչ, Գրիգոր Խ-ն էլ՝ ՀՀ ՊԵԿ թիվ 3 բաժնի գլխավոր հարկային տեսուչ: