Մայր Աթոռը պաշտոնապես հաստատում է հոգևորականների մասնակցությունն ընդդիմության այսօրվա հանրահավաքին
Մայր Աթոռի տեղեկատվական կենտրոնի պատասխանատու տեր Եսային անդրադարձել է ընդդիմության այսօրվա հանրահավաքին քահանաների մասնակցության մասին լուրերին՝ գրելով․
«Ի պատասխան հանրահավաքին հոգևորականների մասնակցության հարցերին։
Այսօր՝ մայիսի 1-ին, Երևանում նախատեսված հանրահավաքին հոգևորականների մասնակցության վերաբերյալ լրատվականների հարցերին ի պատասխան՝ ցանկանում եմ ընդհանրացված տեղեկացնել հետևյալը։
Հոգևորականները, ինչպես քաղաքական զանգվածային նախընթաց միջոցառումներին, ներկա են լինելու նաև այսօրվա հանրահավաքին՝ հնարավոր լարվածությունները մեղմելու և հանդարտության մթնոլորտի պահպանմանը նպաստելու համար:
Մայր Աթոռը հորդորում է հանրահավաքի մասնակիցներին և իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչներին հանդես բերել զգոնություն ու խիստ պատասխանատվություն և զերծ մնալ սադրանքներին տրվելուց:
Աղոթում ենք Հայաստան և Արցախ մեր հայրենիքի ապահովության ու անվտանգության, մեր ժողովրդի բարօր կյանքի համար»։
Նշենք, որ երեկ մամուլում լուրեր էին շրջանառվել, ըստ որոնց՝ ընդդիմությունը այսօր նախատեսված հանրահավաքի առաջին շարքերում նախատեսել է հոգևորականներին կանգնացնել՝ այդպիսով նրանց կենդանի վահան դարձնելով: ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Ալեքսանյանը «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի իր էջում գրառում էր կատարել՝ հույս հայտնելով, որ Մայր Աթոռից կհերքեն շրջանառվող լուրերը: