Վաղը ամաչելու եք Արցախ գնալ, որովհետև այնտեղ Արտակ Բեգլարյանին էլ են լավ ճանաչում, ձեզ էլ. Մարուքյան
Հայաստանի Հանրապետության հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում անդրադարձել է ԱՀ պետնախարար Արտակ Բեգլարյանի ֆեյսբուքյան գրառումներից մեկի շուրջ ծավալվող մեկնաբանություններին:
Խոսքը մասնավորապես վերաբերում է Բեգլարյանի այն գրառմանը, որով պետնախարարը տեղեկացրել էր, որ Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում տվյալ պահին մեծ համերգ է անցկացվում Իսպիրյանների մասնակցությամբ՝ նվիրված Հայաստանի առաջին հանրապետության օրվան:
Մարուքյանի գրառման մեջ ասված է.
«Երևանի հրապարակներում Արցախը ատելության խոսքով «փրկող» մի շարք անձինք հիմա էլ թիրախավորել են Արցախում բնակվող և Արցախի դարդ ու ցավով ապրող պետնախարար Արտակ Բեգլարյանին։
Առիթը հանդիսացել է այն ֆեյսբուքյան գրառումը, որում հրապարակելով երեկ Արցախում տեղի ունեցած միջոցառման լուսանկարը՝ Բեգլարյանը նշել է, որ դա մեծ համերգ է, որը 2020 թ-ից ի վեր առաջինն է։ Այո’, «Զարթիր Լաո» կարգախոսով երթ եղել է, բայց այն նույնականացնելը հայրենասիրական երգերի համերգի հետ առնվազն խաբեություն է։ Հավանաբար Արցախի պետնախարարի՝ առանց ավելորդությունների այդ գրառումը խոչընդոտել է «ասֆալտի փրկիչներին» այդ միջոցառումը ներկայացնել իբրև աջակցություն վերջին շրջանում իրենց հավաքների։
Նման վարքագիծը բացարձակապես անընդունելի է, և ակնհայտ է, որ Արցախի շենացմանն իր կյանքը նվիրած Արտակ Բեգլարյանին թիրախավորելով և վիրավորելով՝ դուք հասնելու եք ընդամենը նրան, որ վաղը ամաչելու եք Արցախ գնալ, որովհետև այնտեղ Արտակ Բեգլարյանին էլ են լավ ճանաչում, ձեզ էլ»:
Նշենք, որ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում ԱՀ պետնախարար Արտակ Բեգլարյանին ուղղված գրառում էր արել, որում ասված էր. «Ափսոսում եմ քեզ, Արտակ։ Ես հպարտանում էի քո տեսակով ու թուրքի դեմ կռիվ տալու քո կամքով։ Ափսոս էիր»: