Ավտովթարը տեղի է ունեցել ոչ իմ մեղքով, շուտով կվերադառնամ աշխատանքի․ Թալինի համայնքապետը մանրամասնել է կատարվածը
Թալին համայնքի նորանշանակ ղեկավար Տավրոս Սափեյանը «Ֆեյսբուքի» էջում անդրադարձել է իր մասնակցությամբ երեկ տեղի ունեցած վթարին։
«Հարգելի՛ քաղաքացիներ, հարազատներ, ընկերներ,
Երեկվանից բազմաթիվ հեռախոսազանգեր եմ ստանում՝ սեպտեմբերի 27-ին Երևանում՝ ժամը 00։05-ի սահմաններում, Հրազդանի կիրճում տեղի ունեցած ավտովթարի հետ կապված։ Ավտովթարի ենք ենթարկվել ես ու հորեղբորս աղջիկը հիվանդանոցում գտնվող հորեղբորս տեսակցելուց հետո՝ ճանապարհին։
Ուզում եմ հայտնել, որ ավտովթարը տեղի է ունեցել ոչ իմ մեղքով․ բարձր արագությամբ, հանդիպակաց երթևեկելի գոտուց իմ մեքենային է բախվել մեկ այլ մեքենա։ Հայտնում եմ նաև, որ ես այսօր դուրս եմ գրվել հիվանդանոցից, ինքնազգացողությունս լավ է, շուտով կվերադառնամ աշխատանքի։
Այս պահին քրոջս առողջական վիճակը կայուն է, նա վիրահատվել է, առաջիկայում ևս մեկ վիրահատության պետք է ենթարկվի։
Շնորհակալ եմ բոլոր նրանց, ովքեր մտահոգված են մեր առողջությամբ, սրտացավ են մեզ համար։ Շնորհակալ եմ բոլոր հեռախոսազանգերի, մաղթանքների համար։ Աստված պահապան բոլորիս»,- գրել է նա:
Ավելի վաղ Արագածոտնի մարզպետ Սերգեյ Մովսիսյանը «Հայկական ժամանակի» հետ զրույցում հայտնել էր, որ Տավրոս Սափեյանի հետ ամեն բան կարգին է: