Ադրբեջանի ՊՆ-ն հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել. այս անգամ՝ Արցախի դիրքերից կրակոցների մասին
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 26-ի ժամը 22։35-ից նոյեմբերի 27-ի ժամը 08։37-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու, Ասկերանի և Մարտակերտի շրջաններիի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է։
Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Հիշեցնենք՝ Ադրբեջանի ՊՆ-ն ամենօրյա ռեժիմով շարունակ ապատեղեկատվություն է հայտնում իբր հայկական կողմի կրակոցների մասին՝ փորձելով այդպիսով սեփական մեղքը բարդել հայկական կողմի վրա: Այնինչ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն են հենց ամեն օր խախտում հրադադարը, կրակ բացում հայկական կողմի դիրքերի ուղղությամբ հրաձգային տարբեր զինատեսակներից, ինչի հետևանքով հայկական կողմում պարբերաբար զոհեր ու վիրավորներ են լինում:
Հենց երեկ առավոտյան էլ ՀՀ ՊՆ-ն հայտնել էր, որ Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներն են նոյեմբերի 25-ի լույս 26-ի գիշերը խախտել հրադադարը՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացելով հայկական դիրքերի ուղղությամբ:
Նաև այսօր՝ նոյեմբերի 26-ին՝ ժամը 21:30-ին, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի հարավ-արևելյան հատվածում տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ: