Երևանի փաբերից մեկի մոտ կանայք հայհոյել, հարվածներ են հասցրել իրար․ ոստիկանությունը մանրամասներ է հաղորդել դեպքից
Հունվարի 7-ին՝ ժամը 04:00-ին, իրավապահները Երևանի Նալբանդյան փողոցի փաբերից մեկի մոտ խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալել և ոստիկանության Կենտրոնական բաժին են ներկայացրել հինգ կանանց։
Եվս մեկը տեղափոխվել է հիվանդանոց, սակայն հրաժարվելով բուժօգնությունից՝ ներկայացել է Կենտրոնական բաժին: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ոստիկանությունը։
Պարզվել է, որ նրանք ժամը 03.50-ի սահմաններում վիճաբանել, հայհոյել, հարվածներ են հասցրել իրար՝ կոպիտ կերպով խախտելով հասարակական կարգը: Իսկ ձերբակալման ժամանակ նրանցից մեկը իր մոտից գցել է պոլիէթիլենային փաթեթ, որի մեջ դեղնականաչավուն զանգված և թմրամիջոց օգտագործելու համար նախատեսված հարմարանք են եղել:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ հունվարի 7-ին արտակարգ դեպք էր տեղի ունեցել Երևանում։ Մի խումբ երիտասարդ աղջիկների միջև ծեծկռտուք էր տեղի ունեցել Նալբանդյան փողոցում գործող «Ստոյկա» փաբում։
Երևանի գնդի ծառայողները նշված փաբի մոտից խուլիգանություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալել և ոստիկանության Կենտրոնական բաժին էին տեղափոխել մի քանի երիտասարդ աղջիկների՝ Երևանի բնակիչներ 25-ամյա Նելլի Ա.-ին, 23-ամյա Լիլիթ Մ.-ին, 22-ամյա Սոնա Խ.-ին, 22-ամյա Ելենա Հ.-ին, 25-ամյա Ռոզա Գ.-ին։