Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի վթարի հետևանքով կա զոհ և 4 տուժած․ Փրկարար ծառայությունը մանրամասներ է հայտնել
Փրկարար ծառայությունը մանրամասներ է հայտնել փետրվարի 4-ին՝ ժամը 10։22-ի սահմաններում Կոշ գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցած ՃՏՊ-ից։
Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի 47-րդ կմ-ին բախվել են «Ֆորդ» մակնիշ ավտոմեքենան, «Մերսեդես բենց» մակնիշի ավտոբուսը (վարորդ՝ Ս․ Չ․, ծնված 1995 թ․) և «Ֆորդ» մակնիշի ավտոքարշակը (վարորդ՝ Մ․ Հ․, ծնված 1999 թ․)։ Ավտոբուսը դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և հայտնվել դաշտամիջյան հատվածում։329316364_1176410839732729_4093689170981040304_n.jpg (341 KB)
Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ «Ֆորդ» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորի դին դուրս է բերվել տեղի ուժերով, իսկ տուժածներ Ա․ Ղ․-ն (ծնված 1969 թ․) և Ա․ Ա․-ն (ծնված 1968 թ․) հոսպիտալացվել են Աշտարակի ԲԿ, որտեղ նրանց առողջական վիճակը գնահատվել է ծանր։f.jpg (212 KB)Փրկարարները «Ֆորդ» մակնիշի ավտոմեքենայից դուրս են բերել արգելափակված ուղևորներ Ք․ Պ․-ին (ծնված 1977 թ․), Գ․ Հ․-ին (ծնված 1973 թ․) և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային։ Տուժածները հոսպիտալացվել են Աշտարակի ԲԿ, որտեղ նրանց առողջական վիճակը գնահատվել է ծանր։
Փրկարարները «Ֆորդ» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորի դին մոտեցրել են շտապօգնության ավտոմեքենային, այնուհետև հոսանքազրկել ավտոմեքենաները, սահմանազատել տարածքը և կատարել ճանապարհի լվացման աշխատանքներ։
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ փետրվարի 4-ին՝ ժամը 10։22-ին, Արագածոտնի մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Կոշ գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ։