«Համմեր»-ի 25-ամյա վարորդը ապահովված ընտանիքից է, նա նախկինում եղել է հոգեբուժարանում. նոր մանրամասներ
Երևանի հենց կենտրոնում՝ Հանրապետության հրապարակում, երեկ գիշեր «Համմեր» մակնիշի մեքենայի՝ պարեկներին չենթարկվող, երթևեկության կանոնները կոպիտ կերպով խախտող և խուլիգանական վարք դրսևորող վարորդը, ինչպես պարզվել է, Արարատ քաղաքի բնակիչ 25-ամյա Գեղամ Սահրադյանն է:
ՀՀ քննչական կոմիտեի հաղորդագրության համաձայն՝ երիտասարդը եղել է թմրամիջոցների ազդեցության տակ, թմրամիջոց է հայտնաբերվել նաև նրա անձնական խուզարկությամբ:
25-ամյա Գեղամի մասին պարբերաբար նոր տեղեկություններ են հրապարակվում: Մամուլում արված հրապարակումների համաձայն՝ Արարատ քաղաքում ապրող նրա ընտանիքը բավական ապահովված է, հայրը ոսկու խանութներ ունի, զբաղվում է նաև տարադրամի փոխանակմամբ: Վերջինս, տեղեկանալով որդու՝ տևական ժամանակ թմրամիջոցներից ունեցած կախվածության մասին, արգելել է նրան մեքենա վարել: Երիտասարդին երեկ հաջողվել է գտնել բանալիները ու հասնել Երևան:
Ուշագրավ է, որ, մամուլի հրապարակումների համաձայն, Գեղամի հայրը՝ Արթուր Սահրադյանը, նույն մեքենայով տարիներ առաջ մասնակցել է կաթողիկոսի հրաժարականի պահանջով ցույցերին, եղել Էջմիածնում կազմակերպված ակցիաների մասնակիցների թվում: Որոշ լուրերի համաձայն՝ ընտանիքը հարում է ինչ-որ կրոնական կազմակերպության և շարունակ խոսում հավատքի մասին:
Լրատվամիջոցներից մի քանիսն էլ հայտնում են, որ երեկվա արկածների հեղինակ 25-ամյա Գեղամը նախկինում եղել է Նուբարաշենի հոգեբուժարանում, ապա, երբ հոգեբուժարանից տեղափոխվել է Երևանի հիվանդանոցներից մեկը, այնտեղից դիմել է փախուստի։  Միաժամանակ, նշվում է, որ երիտասարդը 44-օրյա պատերազմի մասնակից է, այդ օրերին զինծառայողների խմբի հետ միասին հայտնվել է շրջափակման մեջ:
Գեղամ Սահրադյանը մեքենան թողել է Ագաթանգեղոս փողոցի շենքերից մեկի կամարների տակ, հետո դիմել փախուստի. նա հայտնաբերվել է գիշերը ժամը 03։20-ի սահմաններում Երևանի Խորենացի փողոցում՝ ժողովորդին հայտնի «Ոսկու աշխարհի» մոտ:
Հիշեցնենք՝ փետրվարի 10-ին՝ ժամը 23:00-ի սահմաններում, Երևանի կենտրոնում «Համմեր» մակնիշի մեքենայի վարորդը կոպիտ կերպով խախտել էր ճանապարհային երթևեկության կանոնները, չէր ենթարկվել պարեկների օրինական պահանջներին, մեքենան վարել էր ոստիկանների և քաղաքացիների ուղղությամբ, վրաերթի ենթարկել նրանցից մեկին, հարվածել պարեկային ծառայության մեքենային, նրանց կյանքի և առողջության համար վտանգավոր գործողություններ կատարել:
ՔԿ հաղորդագրության համաձայն՝ «Համմեր» մակնիշի ավտոմեքենայով անցած գիշեր Երևան քաղաքի կենտրոնում խուլիգանական արարքներ կատարած և պարեկների օրինական պահանջներին չենթարկված անձը ձերբակալվել է:
ՀՀ ոստիկանությունը հրապարակել է տեսանյութ «Համմերի» վարորդի՝ Երևանի կենտրոնում կատարած խուլիգանական գործողություններից ու նրա ձերբակալումից: