ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի հանձնաժողովի նիստում անդրադարձավ առաջնագծի կահավորման հարցին:
«Առաջնագծում ամեն ինչ այնպես չէ, ինչպես կցանկանայինք բոլորս, բայց ամեն ինչ արվում է, որ առաջնագիծն օր առաջ լինի ավելի ամուր: Փակ քննարկման ժամանակ ներկայացրել եմ, թե ինչ բնույթի աշխատանքներ են տարվում: Նոր առաջնագիծը նույնպես ամբողջական կահավորման կարիք ունի: Խոսքը վերաբերում է նաև թիկունքային որոշակի ենթակառուցվածքներին: Բանակում կա հսկայական անելիք, այդ անելիքը, որը ես ստանձնել եմ մեկ տարի առաջ, հասցնելու եմ իր բարեհաջող ավարտին»,- վստահեցրեց նա:
Նախարարն ավելացրեց, որ կառուցվել են հարյուրավոր կիլոմետրերով դաշտային ճանապարհներ, հենակետեր, սակայն էսկալացիաների հետևանքով եղել են որոշակի ուղղություններում փոփոխություններ, ինչը բացասաբար է անդրադարձել ընդհանուր առաջնագծի վիճակի վրա: