«Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը Երևանում անցկացնելը համարում եմ 2023 թվականի բացառիկ իրադարձություն»:
Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար, ծանրամարտի Եվրոպայի 2023թ․ առաջնության անցկացման աշխատանքների նախապատրաստման և կազմակերպման միջգերատեսչական հանձնաժողովի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը:
«2023 թվականին ամենակարևոր հանրային իրադարձություններից մեկը լինելու է ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը: Մարտի 17-ին Հյուսիսային պողոտայում կտեղադրվի առաջնության հետհաշվարկի ժամացույցը: Եվրոպայի առաջնությունը վարկանիշային է Օլիմպիական խաղերի համար, ինչը մեծացնում է հետաքրքրությունը այս մրցաշարի նկատմամբ: Հայաստան են գալու Եվրոպայի ամենաուժեղ մարզիկները»,- նշեց նա:
Հարությունյանի խոսքով՝ նմանատիպ մրցաշարերը բարձրացնում են Հայաստանի վարկը սպորտային աշխարհում և ոչ միայն. «Նմանատիպ մրցաշարեր ընդունելու հայտերը ներկայացնելիս մենք ֆեդերացիաներին ասում ենք, որ անելու ենք առավելագույնը և նոր նշաձող ենք սահմանելու: Դա արել ենք նախորդ տարի բռնցքամարտի Եվրոպայի առաջնության ժամանակ»:
ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը Արայիկ Հարությունյանն առանձնացրեց, որ Եվրոպայի առաջնությունը հյուրընկալելով՝ Հայաստանը ներկայանում է ոչ միայն որպես մարզական կենտրոն, այլ նաև մշակութային երկիր:
Հիշեցնենք, որ Ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնությունը կկայանա Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ապրիլի 15-23-ը: