ՀՀ ԶՈՒ-ն վարել է անձնազոհ մարտ, պատճառել զգալի վնասներ. ԱԺ-ն մեկ րոպե լռությամբ հարգեց երեկ զոհվածների հիշատակը
Ազգային ժողովն այսօր մեկ րոպե լռությամբ հարգեց երեկ ադրբեջանական կողմի սադրանքի հետևանքով զոհված զինծառայողների հիշատակը:
ԱԺ փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը հայտնեց, որ ՀՀ զինված ուժերը ձեռնարկել են անհրաժեշտ միջոցառումներ ՀՀ ինքնիշխան տարածքը պաշտպանելու ուղղությամբ, վարել անձնազոհ մարտ:
«Վարել են անձնազոհ մարտ, թշնամուն պատճառել են զգալի վնասներ, հակառակորդն ունի մեծաթիվ զոհեր ու վիրավորներ, ցավոք, հայկական կողմը նույնպես ունի զոհեր ու վիրավորներ. ունենք չորս զոհ ու վեց վիրավոր: Ապաքինում մաղթենք մեր վիրավորներին ու մեկ րոպե լռությամբ հարգենք զոհերի հիշատակը»,- նշեց նա:
Ապրիլի 11-ին՝ ժամը 16:00-ի սահմաններում, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ էին բացել Տեղ համայնքի ուղղությամբ ինժեներական աշխատանքներ իրականացնող ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողների ուղղությամբ: Ադրբեջանական սադրանքի հետևանքով հայկական կողմն ունի 4 զոհ, 6 վիրավոր, ադրբեջանական կողմը՝ 8 զոհ և 10 վիրավոր: