Ադրբեջանը «հիստերիայի» մեջ է
Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Այխան Հաջիզադեն արձագանքել է Երևանում ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության բացման արարողության ժամանակ տեղի ունեցած միջադեպին: Նա դատապարտել է Ադրբեջանի ազգային դրոշի այրումը։
Մամուլի քարտուղարն իր մտահոգությունն է հայտնել՝ չմոռանալով մեղավորների պատժի մասին հիշատակել:
Հիշեցնենք, որ Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում ընթանում էր ծանրամարտի Եվրոպայի առաջնության բացման արարողությունը։ Դրոշների շքերթի ժամանակ ներկայացվել էին մասնակից երկրները, որի ժամանակ միջադեպ էր գրանցվել։
Երբ ներկայացվել էր Ադրբեջանի հավաքականը, դահլիճ էր բերվել նաև այդ երկրի դրոշը, որը երևացել էր նաև դահլիճի մեծ էկրանին։ Հանդիսատեսը հավաքականի ներկայացման ժամանակ սկսել էր սուլել, ինչից հետո Արամ Նիկոլյանը վերցրել էր արդեն բեմից իջեցված դրոշն ու այրել այն, ապա՝ փորձել դուրս հանել։ Անվտանգության աշխատակցներին հաջողվել էր բռնել ակցիա իրականացնողին, այնուհետև՝ նոր դրոշ բերել ներս։
Արամ Նիկոլյանին բերման են ենթարկել ոստիկանության Մալաթիայի բաժին: