Հայաստանն արգելափակել է Վլադիմիր Սոլովյովի հաղորդումների հեռարձակումը ՀՀ տարածքում:
Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Հայաստանի հեռուստատեսային և ռադիոհաղորդիչ ցանց» ընկերությունը: Դրանում ասվում է.
«Հիմք ընդունելով «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության միջև զանգվածային հեռահաղորդակցության ոլորտում համագործակցության մասին» համաձայնագրի 5-րդ և 6-րդ հոդվածների՝ Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի (ՀՌՀ) կողմից վերջին շրջանում արձանագրված շարունակական խախտումների փաստը՝ արգելափակել է հանրային մուլտիպլեքսով սփռվող «ՌՏՌ-պլանետա» հեռուստաալիքով հեռարձակվող «Երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» և «Կիրակի երեկոն Վլադիմիր Սոլովյովի հետ» հեղինակային հաղորդումների հեռարձակումը Հայաստանի Հանրապետության տարածքում»:
Նկատենք, որ ռուսական «ՌՏՌ-պլանետա» հեռուստաալիքով հեռարձակվող Սոլովյովի հաղորդումների ընթացքում պարբերաբար հնչում են պրոռուսական և հակահայ հայտարարություններ, կանչվում են հյուրեր, որոնք ունեն ակնհայտ հակահայ քաղաքական հայացքներ:
Հայկական կողմը քանիցս անդրադարձել է ստեղծված իրավիճակին, տվել զգուշացումներ, մի քանի դեպքում ռուսական լրատվամիջոցները ներողության տեքստեր են հրապարակել:
Պաշտոնական Երևանը բոլորովին վերջերս բողոքի նոտա էր հղել Մոսկվային՝ զանգվածային հաղորդակցության երկկողմ համաձայնագիրը խախտելու համար։ Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովը խախտումն արձանագրել էր ու դիմել Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությանը։
«Հայաստանի Հանրապետությունը չի կարող տոլերանտ լինել այնպիսի բովանդակություն ունեցող հաղորդումներին, որոնք կարող են հարցականի տակ դնել մեր պետության և ժողովրդի արժանապատվությունը»,- հայտարարել էր ԲՏԱ նախարար Մխիթար Հայրապետյանը: