Որսի կանոնները խախտելու, ինչպես նաև ապօրինի որսի դեպքում նախատեսվում են օրենքով սահմանված պատասխանատվության միջոցներ։
ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Դեյվիդ Ալենը հանդիպել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի հետ:
Դեպքի առնչությամբ կազմվել է մաքսային կանոնների խախտման վերաբերյալ արձանագրություն:
Ֆլորիդա նահանգի Ուեսթ Փալմ Բիչ քաղաքում գտնվող իր կալվածքից Վաշինգտոն վերադարձի ճանապարհին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը պատասխանել է լրագրողների մի շարք հարցերի:
Արմավիրի մարզի առաջին ատյանի դատարանը վարույթ է ընդունել Գարեգին Բ-ի (Կտրիճ Ներսիսյան) կարգալույծ հռչակած Տեր Արամ քահանա Ասատրյանի և Տեր Թադե քահանա Թախմազյանի հայցադիմումները։
Վարորդը ենթարկվել է սթափության փորձաքննության․ եղել է ոչ սթափ (խմած) վիճակում։
Նույն հարթակում հրապարակվում են նաև ուսուցչի և ոչ մանկավարժական հաստիքների թափուր տեղերի հայտարարությունները:
Թանգարանում նաև «հանդիպեցի» նրան հոլոգրամային կերպարի միջոցով։ Ժամանակները փոխվում են, բայց Սարոյանը շարունակում է խոսել մեզ հետ:
Խուզարկության արդյունքում կնոջ մոտից հայտնաբերվել է ընդհանուր 5,5 գրամ քաշով մարիխուանա տեսակի թմրամիջոցին նմանվող զանգված։
Ռոդ Այլենդ նահանգի Փոթաքեթ քաղաքի իշխանությունները հայտնել են, որ ավագ դպրոցի հոկեյի խաղի ժամանակ տեղի ունեցած կրակոցների հետևանքով զոհվել է երեք մարդ, այդ թվում՝ կասկածյալը:
Բաքվի դատարանը Ռուբեն Վարդանյանին դատապարտել է 20 տարվա ազատազրկման։
Ուկրաինան պետք է սկսի ավելի մեծ զիջողականություն ցուցաբերել հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացում։
Նա նշել է, որ գյուղատնտեսական պարենային համակարգերը կենսաբազմազանության գործողությունների կարևոր հենասյուներից մեկն են՝ փոխկապակցելով պարենային անվտանգությունը։
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Արսեն Թորոսյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է կատարել՝ անդրադառնալով ընդդիմադիր քաղաքական դաշտի վերջին զարգացումներին:
ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրառում է արել՝ տեղեկացնելով, որ ըստ ամենայնի իր և վարչապետի ամուսնությունը օրինական գրանցվել է ՔԿԱԳ-ում (զագսում):
Քաղաքագետ Ստյոպա Սաֆարյանը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում անդրադարձել է Ռոբերտ Քոչարյանի որդու՝ Լևոն Քոչարյանի՝ Արարատի ֆոնին արված ֆոտոշարքին:
Սերտել պատմության դասերը, ըստ էության, այն է, ինչ ես անում եմ անընդհատ, և դա պատճառներից մեկն է, որ մենք այսօր զարգացման, ոչ թե գոյատևման օրակարգի մեջ ենք։
Ազատ ծրագրում նրանք հանդես են եկել «Միլիարդատերը հետնախորշերից» ֆիլմի երաժշտության ներքո։
Երևանում շարունակվում է փոսային նորոգման ընթացիկ տարվա հիմնական ու լայնածավալ ծրագիրը:
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը փետրվարի 16-ին ստորագրել է մի շարք օրենքներ:
Դյուվալը 6-ական անգամ ներկայացվել է Օսկարի և Ոսկե Գլոբուսի, խաղացել է 130-ից ավելի ֆիլմերում՝ կերտելով տարբեր կերպարներ։
Նախարարության տվյալներով՝ վերջին 24 ժամվա ընթացքում Գազայի հատվածում զոհվել է երկու մարդ, ևս 11-ը դիմել է բժշկական օգնության։
Իրենք բոլորը ծայրագավառիստների մի մեծ խմբակ են ու ծառայում են նույն նպատակին՝ Հայաստանը ծայրագավառի վերածելուն։
Ձմեռային խաղերում Հայաստանը դեռևս ներկայացուցիչներ ունի․ գեղասահորդներ Կարինա Ակոպովա-Նիկիտա Ռախմանին զույգը փետրվարի 16-ին հանդես կգա ազատ ծրագրով։
Նախնական տվյալներով՝ այրվում են պահեստային բաքերը և մեկ բեռնատար ավտոմեքենա։ Իրականացվում է հրդեհաշիջում։
Դսեղ գյուղի բնակիչ 41-ամյա տղամարդը ձերբակալվել է։
Առանց այս հանդիպումների խաղաղության գործընթացը անհնար է պատկերացնել:
«Իմ քայլը» հիմնադրամից հայտնում են, որ վերջին օրերին ստացվել է տեղեկություն, որը ոչ միայն վրդովեցնող է, այլ նաև խիստ վտանգավոր։
Հանդիպմանը մասնակցել են «Գյուղատնտեսական ծառայությունների կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Գառնիկ Հովհաննիսյանը, ինչպես նաև համայնքների ղեկավարներ և ավագանու անդամներ։
Ուստի վարույթից դուրս, առանց պատշաճ դատավարական հիմքի և նյութերի լիարժեք ուսումնասիրության ստացված ցանկացած գնահատական չի կարող դիտարկվել ոչ որպես ապացույց:
Վթարի փաստով քննչական վարչությունում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Քրեական վարույթներով պետությանը պատճառված վնասից վերականգնվել է 1 միլիոն 460 հազար դրամը:
Հայտնի է Հայաստանի հրաձգության հավաքականի կազմը Երևանում կայանալիք սպորտային հրաձգության Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունում:
Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Լիտվայի Հանրապետության նախագահ Գիտանաս Նաուսեդային Ազգային տոնի կապակցությամբ։
ՀՀ ֆինանսների նախարարությունն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի և Զարգացման ֆրանսիական գործակալության համատեղ առաքելությանը։
Որոշման ընդունման համար անհրաժեշտ է ԵՄ անդամ պետությունների որակյալ մեծամասնությունը։
Այսպիսով, IDBank-ը, հայաստանյան ծավալուն գործունեությունից բացի, ընդլայնվում է նաև արտերկրում, ինչը համահունչ է ID Group ընկերությունների խմբի՝ միջազգային էքսպանսիայի ռազմավարությանը։