Սահմանադրական դատարանը փակ նիստից հետո աշխատանքը շարունակում է բաց ռեժիմով
Ներկայիս հաշվարկներով՝ մթնոլորտային շրջանառության այս սխեման կպահպանվի նաև հուլիսի երկրորդ տասնօրյակում։
Պահանջը չկատարելու կամ այն անպատասխան թողնելու դեպքում ընկերությունն իր իրավունքների պաշտպանությունը կիրականացնի դատական կարգով:
Աշխարհահռչակ ռոք երաժիշտ Սերժ Թանկյանը անդրադարձել է Իսրայելի կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչմանը:
Կողմերը քննարկել են նաև անդրազգային հանցավորության դեմ պայքարի համատեքստում համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները՝ առանձնահատուկ ուշադրություն դարձնելով Եվրաջասթի գործիքակազմին։
Հայաստան ժամանած Սուլխան Թամազաշվիլին ՆԳՆ պատվիրակությանը Արփինե Սարգսյանի գլխավորությամբ հրավիրել է Վրաստան