Լրագրողի նկատմամբ բռնություն կիրառելու դեպքով՝ Ռուբիկ Հակոբյանը հրավիրվել է ՀՔԾ
ԱԺ պատգամավոր Ռուբեն Հակոբյանը հրավիրվել է Հատուկ քննչական ծառայություն` լրագրող Վահե Մակարյանի նկատմամբ բռնություն կիրառելու գործի առնչությամբ:
Այս մասին տեղեկացանք ՀՔԾ լրատվական ծառայությունից: Պատգամավորը բացատրություն է գրել լրագրողի հետ տեղի ունեցած միջադեպի վերաբերյալ: «ՀՔԾ-ում նյութեր են նախապատրաստվում»,- հայտնեցին ՀՔԾ լրատվական ծառայությունից:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 7-ին միջադեպ էր գրանցվել խորհրդարանում. ԱԺ պատգամավոր Ռուբիկ Հակոբյանը հարվածել էր «Հրապարակ» օրաթերթի լրագրող Վահե Մակարյանին: Դեպքի առնչությամբ լրագրող Վահե Մակարյանը եւս օրեր առաջ հրավիրվել է ոստիկանության Արաբկիրի բաժին:
Հիշեցնենք, որ երեկ խորհրդարանում պատգամավորն այս թեմայով ասուլիս էր հրավիրել, սակայն խորհրդարանական լրագրողները բոյկոտել են այն:
Ի դեպ, Armtimes.com-ին հայտնի դարձավ, որ լրագրողական կազմակերպություններից մեկն այս միջադեպի հետ կապված դիմելու է ԱԺ Էթիկայի ժամանակավոր հանձնաժողով: Հիշեցնենք նաեւ, որ ՀՀ գլխավոր դատախազ Արթուր Դավթյանը մեզ հետ զրույցում դատապարտել էր բռնության դեպքը: Միջադեպին անդրադարձել էր նաեւ ՄԻՊ-ը՝ հայտարարելով, որ որեւէ պատճառ չի կարող արդարացնել լրագրողի նկատմամբ բռնությունը: