Մենք դիմել ենք համաներման համար, թե երբ կլինի հերթականը, չեմ կարող ասել. Վազգեն Մանուկյան
«Ազգային ժողովրդավարական միություն» կուսակցությունը չի պատրաստվում մասնակցել առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին: Ինչպես Armtimes.com-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց կուսակցության ղեկավար, Հանրային խորհրդի նախագահ Վազգեն Մանուկյանը, գոնե այս պահին օրակարգում նման հարց չկա:
- Պարոն Մանուկյան, նախատեսո՞ւմ եք արդյոք մասնակցել գալիք ԱԺ ընտրություններին:
- Ոչ: Մինչեւ հիմա այդպիսի որոշում չկա: Մենք դեկտեմբերի 28-ին հավաքվելու ենք, հնարավոր է՝ վարչության անդամներով այդ հարցը քննարկենք, բայց այսօրվա տվյալներով մենք խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցություն չենք նախատեսում: Առավել եւս՝ չենք նախատեսում քաղաքական այս կամ այն ուժի հետ դաշինք կազմել:
- Ամիսներ առաջ Դուք, որպես Հանրային խորհրդի նախագահ, Սերժ Սարգսյանի հետ քննարկել էիք համաներում հայտարարելու հարցը: Տեղեկություններ ունեք՝ ի՞նչ փուլում է գործընթացը, ե՞րբ կարող է  համաներման ակտ կիրառվել:
- Մենք դիմել ենք, քննարկել այդ հարցը: Քննարկման արդյունքները տպվել են մամուլում: Հանրապետության ղեկավարությանը տեղյակ ենք պահել մեր մտահոգությունների մասին:
- Արձագանք ստացե՞լ եք:
- Դե, տեղյակ ենք պահել, պարտադիր չի, որ հենց այդ պահին արձագանք լինի: Ուղղակի մեր մտահոգությունները նշված են եղել, ղեկավարությանը փոխանցել ենք մեր քննարկման արդյունքները: Եթե կրկին հնարավորություն լինի, էլի կքննարկենք:
- Ենթադրվո՞ւմ է, որ 2017 թվականին այդպիսի քննարկումներ կծավալվեն:
- Ես չգիտեմ: Ես չգիտեմ՝ նախագահականի որեւէ ատյանում քննարկումներ ծավալվելու են, թե՝ ոչ:
- Անձամբ Դուք հավանական համարո՞ւմ եք, որ համաներում հայտարարվի առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններից առաջ:
- Դե, ժամանակ առ ժամանակ Հայաստանում համաներում է տեղի ունենում: Թե հերթականը երբ կլինի, դժվարանում եմ ասել: