Հանդիպման վերջում Անահիտ Մանասյանը նշել է, որ ՄԻՊ-ի դռներն ուսանողների առջև միշտ բաց են։
Պաշտպանի աշխատակազմում նախաձեռնվել են բողոքի քննարկման ընթացակարգեր:
Մարդու իրավունքների պաշտպանության պատշաճ համակարգ ձևավորելու տեսանկյունից առանցքային է, որպեսզի այդ հանգամանքը նկատի ունենան նաև հանրային ճանաչում ունեցող այլ անձինք, հասարակական ու քաղաքական գործիչնե
Մանասյանը խոստովանեց, որ չի հասկանում, թե ինչո՞ւ է ամբողջ կենտրոնացումը տիկին Վարդապետյանի և իր շփման շուրջ:
ՄԻՊ-ի գործընթացն իրականացվում է օրենքով սահմանված կոնկրետ շրջանակներում:
ՄԻՊ-ի խոսքով՝ ՀՀ-ն պետք է ճիշտ միջազգային քաղաքականություն իրականացնի և ցույց տա, որ առաջնորդվում է բացառապես այդ միջազգային մեխանիզմներով։
44-օրյա պատերազմի մասնակից զինծառայողների ընտանիքների հետ հանդիպումները կրելու են շարունակական բնույթ:
Մանասյանը հավելեց, որ առաջնահերթ ուշադրության կենտրոնում պետք է պահել մարդկնց սեփականության իրավունքի հարցը:
«Մարդու իրավունքների խթանումը Հայաստանի զինված ուժերում» ծրագիրն իրականացվում է Հայաստանի համար Եվրոպայի խորհրդի 2023-2026 թվականների գործողությունների ծրագրի շրջանակներում:
Մարդու իրավունքների պաշտպանը շնորհավորել է եզդիական համայնքին Նոր տարվա առթիվ:
Բարձրացվել են մի շարք խնդիրներ՝ կապված ԴՆԹ նույնականացման փորձաքննությունների, նախաքննության ընթացքի վերաբերյալ տեղեկությունների տրամադրման և այլ հարցերի վերաբերյալ:
Մարդու իրավունքների պաշտպանը տեղում իրավիճակը քննարկել է Սյունիքի մարզպետ Ռոբերտ Ղուկասյանի, Տեղ համայնքի ղեկավար Դավիթ Ղուլունցի, ինչպես նաև բնակիչների հետ։
Անահիտ Մանասյանին Ազգային ժողովը ՀՀ ՄԻՊ պաշտոնում ընտրեց ապրիլի 12-ին՝ միաձայն։
Մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնը երեկ ստանձնած Անահիտ Մանասյանին խոսք է ուղղել ՀՀ նախկին ՄԻՊ Քրիստիննե Գրիգորյանը:
Նախօրեին ԱԺ ՔՊ խմբակցության կողմից ՄԻՊ ընտրված Անահիտ Մանասյանը ֆեյսբուքյան էջում գրառում է արել՝ նշելով, թե որն է լինելու իր առաջնահերթ նպատակը այդ պաշտոնում: