Բաղմանյանի շուրջ օղակը կարծես սեղմվում է. նոր հանգամանքներ. 1in.am
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի նախկին տեղակալ Հայկազ Բաղմանյանի նկատմամբ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Նվիրատվություն ստացած «MERCEDES-BENZ», 3 մլն 300 հազար ռուբլի․ ՀԱՊԿ շտաբի պետի տեղակալ Հայկազ Բաղմանյանի հայտարարագիրը
2019-ի սկզբում Բաղմանյանը կախնիկ ունեցել է 1 մլն 500 հազար ռուբլի, որը տարեվերջին դարձել է 3 մլն 300 հազար ռուբլի (շուրջ 21 մլն դրամ)։
ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետի տեղակալ Հայկազ Բաղմանյանի որդին ազատվել է աշխատանքից
Պավել Բաղմանյանը Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության միացյալ շտաբի պետի տեղակալ Հայկազ Բաղմանյանի որդին է:
Առաջիկայում նախատեսվա՞ծ է Բաղմանյանին ազատել ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնից
Դիտարկմանը, թե փաստորեն այս դեպքում հետ կանչման հարց չկա, մեր երկրի ղեկավարությունն է որոշելու, Բալայանը արձագանքեց. «Միանշանակ, իհարկե»:
Մեծ դեբատ. Հանրային հեռուստաընկերության եթերում կբանավիճեն Երեւանի քաղաքապետի թեկնածուները
Սեպտեմբերի 21-ին՝ ժամը 22:25-ին, Հանրային հեռուստաընկերության եթերում մեծ դեբատ է սպասվում:
Յուրի Խաչատուրովը որպես կարիքավոր ՊՆ-ից երկու բնակարան է ստացել
Բացի այս, հաշվի չառնելով այն հանգամանքը, որ մի շարք սպաներ եւս սպասում են բնակարան ստանալու իրենց հերթին, Խաչատուրովն ուղղակի սեփականացրել եւ վաճառել է իրեն հատկացրած բնակարանը:
Ըստ հայտարարագրի՝ Հայկազ Բաղմանյանն աննախանձելի վիճակում է, փող չունի
Գեներալ-լեյտենանտ Հայկազ Բաղմանյանը, այս տարվա փետրվարի 26-ին Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով է ներկայացրել իր առկա գույքի եւ եկամուտների հայտարարագիրը։
Վիգեն Սարգսյանը նախարար դարձավ Հայկազ Բաղմանյանի հաշվին. խմբագրական
Դուք կարծում էիք՝ ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի տեղակալի պաշտոնից ազատվելուց հետո գեներալ-լեյտենանտ Հայկազ Բաղմանյանը կկանգնի ինչ-որ պատասխանատվության առա՞ջ:
Պարտականություններում թերացող Բաղմանյանը նշանակվել է ՀԱՊԿ-ի միացյալ շտաբի պետի տեղակալ
Սերժ Սարգսյանը մարտի 22-ին հրամանագիր է ստորագրել գեներալ-լեյտենանտ Հայկազ Բաղմանյանին Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության միացյալ շտաբի պետի տեղակալ նշանակելու մասին:
Յուրի Խաչատուրովը՝ Հայկազ Բաղմանյանին ՀԱՊԿ շտաբի պետ նշանակելու մասին
«Հայկական ժամանակ»-ի հարցին՝ ճի՞շտ է, որ Հայկազ Բաղմանյանը նշանակվելու է ՀԱՊԿ շտաբի պետ, ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Յուրի Խաչատուրովը պատասխանեց.
Անտրամաբանական է. պաշտպանության փոխնախարարը՝ Բաղմանյանի նոր աշխատանքի խոսակցության մասին
Սակայն Զաքարյանը լսելով Բաղմանյանի անունը՝ արագ հեռացել է եւ տեղեկացրել, որ չի պատրաստվում մեկնաբանել տվյալ տեղեկությունները:
ԶՈՒ գլխավոր շտաբում փոփոխությունները կշարունակվեն. շտաբի պետը կունենա միայն մեկ տեղակալ
Մեր ունեցած տեղեկություններով, Հայկազ Բաղմանյանից հետո այդ պաշտոնում նշանակում չի լինի, այդ հաստիքում կրճատումներ կլինեն:
Վիգեն Սարգսյանը որեւէ կապ չունի Հայկազ Բաղմանյանի ազատման հետ. քաղաքագետ
Ես կարծում եմ, որ ընդհանրապես բարձրաստիճան գեներալիտետի պարագայում որոշողը ոչ Վիգեն Սարգսյանն է, ոչ էլ Սեյրան Օհանյանն էր, արդեն ժամանակն էր պահը հասունացել էր:
Հայկազ Բաղմանյանի ճակատագիրը հայտնի է. նա կմնա գենշտաբում
Պաշտպանության նախարարությունում այժմ ընթանում է կառուցվածքում փոփոխություններ կատարելու վերաբերյալ քննարկումներ: