Ավելի քան 2.500 ուկրաինացի է հատել Եվրամիության երկրների սահմանը վիզայի ազատականացումից հետո առաջին երկու օրվա ընթացքում, հայտարարել է Ուկրաինայի պետական սահմանային ծառայության ղեկավար Օլեգ Սլոբոդյանը, գրում է RT-ն:
«Ժամը 18:00-ի դրությամբ 2555 ուկրաինացի օգտվել են առանց վիզայի ռեժիմից: Ընդհանուր առմամբ` կենսաչափական անձնագիր ունեցող 20 հազար ուկրաինացի է հատել Ուկրաինայի սահմանը: Եթե համեմատենք թվերը հունիսի 10-11-ի հետ, այս երկու օրում հեռացող մարդկանց թիվը նկատելի չի ավելացել: Անցագրային կետերում դրությունը հանգիստ է և վերահսկելի»,- ասել է Սլոբոդյանը:
Ուկրաինայի ԱԳ նախարար Պավել Կլիմկինը ԵՄ հետ վիզաների ազատականացման առաջին օրն անձամբ է ստուգել Հունգարիայի հետ սահմանին անցագրային կետի աշխատանքը: