Հանրապետության տարածքում գտնվող ցիկլոնի ուժը այսօր կթուլանա, բայց ընդամենը մի քանի ժամով: Արդեն հունիսի 14-ի երեկոյան ժամերին Հայաստանում սպասվում է մի նոր ցիկլոն:
Արտակարգ իրավիճակների նախարարության հիդրոմետ ծառայության տվյալներով, այդ օրվանից մինչեւ հունիսի 16-ը հանրապետության շրջանների մեծ մասում դարձյալ սպասվում են անձրեւ, ամպրոպ, քամու ուժգնացում, իսկ առանձին հատվածներում նաեւ կարկուտ:
Արդեն հունիսի 17-ին ցիկլոնը կսկսի նահանջել: Անձրեւային եղանակը կպահպանվի հիմնականում Լոռու, Տավուշի եւ Սյունիքի մարզերում, ինչպես նաեւ Արցախում։
Օդի ջերմաստիճանը հունիսի 13-14-ին էապես չի փոխվի: Օրինակ Երեւանի համար կանխատեսվում է, որ ցերեկը կգրանցվի +31 +33 աստիճան։ Բայց արդեն հունիսի 15-ին Հայաստան կներթափանցեն ցուրտ օդային հոսանքներ: Օդի ջերմաստիճանը բոլոր մարզերում կնվազի 5-6 աստիճանով։
Անդրադառնալով երեկ` հունիսի 12-ին տեղացած հորդառատ անձրեւին, նշենք, որ մասնագիտական գնահատականներով այդ օրը տեղացել է հունիսին բնորոշ անձրեւների միջին քանակի 50 տոկոսը: