ԱԺ-ն ինչ-որ հիմնարկ չի, դուք էլ «ձիրեկտրը» չեք էդ հիմնարկի. Մարուքյանը՝ Բաբլոյանին
ԱԺ «Ելք» խմբակցության պատգամավոր Էդմոն Մարուքյանը մինչ կառավարության գործունեության ծրագրի քվեարկությունը վարման կարգով ձայն խնդրեց եւ անդրադարձավ ՀՀԿ-ական պատգամավորների ելույթներին:
«Պարոն Բաբլոյան, դուք կրկին ձեր ելույթում նշեցիք, որ դուք մարդիկ ունեք այստեղ, մենք ձեր աշխատողները չենք, ԱԺ-ի պատգամավորները ձեր աշխատողները չեն: ԱԺ-ն ինչ-որ հիմնարկ չի, դուք էլ «ձիրեկտրը» չեք էդ հիմնարկի»,- ասաց Էդմոն Մարուքյանը՝ նշելով, որ այդ մասին իր երեկվա ելույթում էլ է ասել եւ հիմա կրկնում է:
Անդրադառնալով «Ելք» խմբակցության վերաբերյալ հնչած գնահատականներին, «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության նախագահն ասաց. «Գիշերները ձեր քունը չի տանում հա՞, որ «Ելք» դաշինքը միասնական է, չի քանդվում: Երազում եք ինչ-որ մի բան լինի, չի՛ լինելու, մի անհանգստացեք: Ձեր կուսակցության մասին անհանգստացեք: Որ օրն իշխանություն չունենաք, այդքան անդամ չեք ունենալու, կարող է մի հինգ հոգի մարդ մնաք այդտեղ, մեր դարդով մի տառապեք»: