Սասնա ծռեր խմբի 14 անդամի գործով նիստից առաջ արտառոց միջադեպ է տեղի ունեցել: Քաղաքացիներից մի քանիսի մոտից կարգադրիչներն ասեղներ են հայտնաբերել եւ արձանագրություն կազմել: Այն քաղաքացին, ում մոտ ասեղներ էին հայտնաբերել, Մուրադյանն Անահիտն էր. մեր զրույցում նա ասաց, որ ասեղները դրոշներին ամրակցված բաժանել են դրսում:
Նրան, եւ եւս մեկ քաղաքացու, տարան ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին: Դատական դեպարտամենտի կարգադրիչների ծառայությանն պետի տեղակալ Հարություն Դավթյանը մեր զրույցում ասաց, որ քաքաքացիներ Լաուրա Զաքարյանի եւ Անահիտ Մուրադյանի մոտ զննության ժամանակ հայտնաբերվել են սուր ասեղներ՝ եռագույն դրոշով ամրակցված մոտ 7 սմ երկարությամբ: Կազմվել է արձանագրություն եւ փոխանցվել ոստիկանությանը