Գյումրու քաղաքապետը 3 մլն դրամի ավտոմեքենա է վարձում. տոնակատարության է պատրաստվում
Գյումրու քաղաքապետ Սամվել Բալասանյանը հերթական ճոխ առեւտրին է նախապատրաստվում: Առաջիկայում կայանալիք «Գյումրու օր» տոնակատարության ժամանակ նախատեսվում է համայնքային բյուջեից ծախսել 8 մլն դրամ: Այս մասին տեղեկանում ենք սեպտեմբերի 12-ին կայանալիք Գյումրու ավագանու նիստի օրակարգից:
Ըստ օրակարգում ներառված նախագծի` նախատեսվում է միայն 950 հազար դրամ վճարել համերգային մասն ապահովող մենակատարներին, կես մլն դրամ` համույթներին, պարզվում է նաեւ, որ միջոցառման լուսանկարահանումը պետք է արժենա 125 հազար դրամ՝ ներառյալ նաեւ վարողների վճարը:
Տոնակատարության շրջանակներում Բալասանյանը 3 միլիոնից ավելի դրամ վճարելու է մեքենաների վարձակալության համար, իսկ ծառայության ծախսերի համար նախատեսել է 2 մլն դրամ, թե ինչ ծառայությունների մասին է, բնականաբար, նշված չէ:
Փաստ է, որ Գյումրու քաղաքապետարանի համար սա առաջին կամ էլ վերջին շռայլ ծախսը չէ, որ իրականացվում է: Նախորդ անգամներում ավագանու նիստերին հայտնված բոլոր նմանատիպ նախագծերին ավագանու կազմը միաձայն կողմ է քվեարկել` առանց որեւէ հարց հնչեցնելու կամ ելույթ ունենալու: Ասել է, թե բացառությամբ մեկ-երկու ավագանու անդամի, Գյումրու ավագանու նիստերն անցնում են`մենք մերոնցով ենք սկզբունքով, այսինքն՝ ինչ կարդում է քաղաքապետն ավագանին սուսուփուս համաձայնվում էր:
Սեպտեմբերի 12-ից կայանալիք նիստերին, թեեւ երկարատեւ բացակայությունից հետո, մասնակցելու են նաեւ ԳԱԼԱ, ԲՀԿ եւ ՀՎԿ խմբակցությունները, սակայն դիտարկենք, որ «Բալասանյան» խմբակցության կազմը 17-ն է եւ կրկին կարող են ձեռքերը վերեւ բարձրացնելով՝ անցկացնել ցանկացած նախագիծ: Նշենք, որ ԳԱԼԱ, ՀՎԿ եւ ԲՀԿ խմբակցությունների անդամների թիվը միասին կազմում է 16: