Գագիկ Ծառուկյանի «Առինջ մոլի» վաճառականները գալու են ԱԺ՝ հարկայինից բողոքելու
Armtimes.com-ին տեղեկություններով ԱԺ պատգամավոր, ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանին պատկանող, Կոտայքի մարզում գտնվող «Առինջ մոլ»-ի վաճառականներն այս ուրբաթ գալու են Ազգային ժողովի շենքի մոտ`բողոքելու հարկային ծառայությունից:
«Հարկայինից վաճառականներին ասել են, որ սրանից հետո պետք է հաշիվ ֆակտուրա տրամադրեն, թե ինչ տեսակի ապրանքներ են բերում եւ որ տեսակից քանի հատ: Սա առաջացրել է վաճառողների դժգոհությունը, որովհետեւ նախկինի փոխարեն ավելի շատ հարկ են վճարելու: Ասել են նաեւ՝ եթե պատշաճ չներկայացնենք`կտուգանվեք»,- armtimes.com-ին տեղեկությունը փոխանցեց «Առինջ մոլ»-ի աշխատակիցներից մեկը:
Armtimes.com-ը թեմայի շուրջ զրուցեց նաեւ «Առինջ մոլ»-ի տնօրեն Սամվել Հակոբյանի հետ:
«Ես չգիտեմ, նման հարցերով չեմ զբաղվում, ես մոլի տնօրենն եմ: Ազգային ժողովի մոտ գալը վաճառականների կամքն է, ոնց ուզում են, թող անեն, մեր շուկան իր հունով աշխատում է, հարկայինից դժգոհություն չունենք, իմ մոտ, որ չեն բողոքում»,- ասաց մոլի տնօրենը:
Մեզ դիմած անձը նաեւ տեղեկացրեց, որ այժմ ցուցակագրում են այն վաճառականներին, ովքեր պետք է գնան ԱԺ-ի մոտ եւ բարձրաձայնեն համընդհանուր խնդիրը: