Ազգային Ժողովի «Ելք» խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանի պահանջով 8-րդ անգամ ընդմիջում վերցվեց: Մինչ այդ վիճաբանություն սկսվեց Փաշինյանի եւ Շարմազանովի մասնակցությամբ: Դրանից հետո Սեյրան Սարոյանը հունից դուրս եկավ եւ սկսեց գոռգոռալ:
Ավելի վաղ գրել ենք, որ, ՀՀ ազգային ժողովի արտահերթ նիստի աշխատանքները ձգձգվում են, քանի որ «Ելք» խմբակցությունն օգտվելով ԱԺ Կանոնակարգ օրենքի 63-րդ հոդվածի 3-րդ մասի տված հնարավորությունից 4-րդ անգամ ընդմիջում վերցրեց: Մինչ այդ ԱԺ նախագահը քվեարկության դրեց Սահմանադրական դատարանի մասին օրենքը, որն ընդունվեց:
Նշենք, որ ԱԺ Կանոնակարգ օրենքի 63-րդ հոդվածի 3-րդ մասը սահմանում է. «Խմբակցության ղեկավարի կամ քարտուղարի պահանջով հարցի քվեարկությունից առաջ հայտարարվում է մեկ ընդմիջում` 20 րոպե տևողությամբ»: Սա նշանակում է, որ ցանկացած նախագիծ քվեարկելուց առաջ խմբակցությունների ղեկավարները կարող են 20 րոպե ընդմիջում վերցնել:
Նիկոլ Փաշինյանի առաջարկից առաջ Դաշնակցության խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը դիմեց «Ելք» խմբակցության ղեկավարին: «Հարգելի գործընկերներ, ես դիմում եմ «Ելք» դաշինքի իմ գործընկերներին: Մենք հարգում ենք Կանոնակարգ օրենքով նախատեսված՝ ամեն քվեարկությունից առաջ քսան րոպե ընդմիջում վերցնելու ձեր իրավունքը, բայց ես կարծում եմ, որ այս կանոնակարգի ոգու այդ իրավունքը տրված է, որ դու վերցնես հստակեցնելու համար դիրքորոշումը, եթե խնդիր ունես: Ես հասկանում եմ, այս կերպ քաղաքական դիրքորոշում եք արտահայտում, ինչ-որ խնդիր եք լուծում, բայց հավատացեք ինձ, այդ խնդրի լուծումը չարժի մարդկային այն գործոնին կամ գործընկերային հարաբերություններին, որ կա ԱԺ-ում: Սա ավելի շատ ոչ թե խնդրի լուծում է, այլ քաղաքական պատանդառություն: Ես հորդորում եմ, գործընկներին փոքր բանի համար մեծ բաներ չզոհել և թույլ տալ աշխատել»,- հայտարարեց Աղվան Վարդանյանը: