Վրաստանում առատ ձյան պատճառով Ախալքալաքի շրջանի որոշ հայաբնակ գյուղերի ճանապարհներ փակ են, փակ է նաեւ Ծալկայով Նինոծմինդա-Թբիլիսի ճանապարհը, գրում է jnews.ge-ն:
«Վեմ» ՍՊԸ-ի տնօրեն Երանուհի Ալեքսանյանի խոսքով՝ Աբուլ ու Ալաստան գյուղերի լիազորները զանգահարել են եւ հաղորդել, որ գյուղ տանող ճանապարհները փակ են:
«Իմ տեխնիկան չի գնա մաքրելու մինչեւ շրջանի քաղաքապետարանից հրաման չստանա, քանի որ հետո կարող են չհավատալ: Այսպես է կարգը: Իսկ ուրիշ վայրերից զանգեր չեն եղել»,- ասել է Երանուհի Ալեքսանյանը:
Վրաստանի Ճանապարհների դեպարտամենտի տվյալներով՝ Կոդա-Մանգլիսի-Ծալկա-Նինոծմինդա (94-110 կմ) ճանապարհին երթեւեկությունը փակ է բոլոր տրանսպորտային միջոցների համար:
Երթեւեկությունը Ստեփանծմինդա-Լարս ճանապարհով բաց է: Ճանապարհային դեպարտամենտը տեղեկացնում է, որ տեղում տեխնիկան աշխատում է, տարվում են ճանապարհների մաքրման աշխատանքներ: