ԵԼՔ-ը չի մեկնաբանում Արմեն Սարգսյանի հետ կապված որեւէ հարց
Քիչ առաջ հայտնի դարձավ, որ ՀՀ 4-րդ նախագահի ՀՀԿ-ի թեկնածուն լինելու է Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի դեսպան Արմեն Սարգսյանը: Վերջինս որոշ ժամանակ է խնդրել վերջնական որոշում կայացնելու համար: Սերժ Սարգսյանն Արմեն Սարգսյանին առաջարկել է հանդիպել տարբեր քաղաքական ուժերի հետ: Ծառուկյան դաշինքի պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը «Հայկական Ժամանակ»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է, որ Ծառուկյան դաշինքն առայժմ քննարկում չի անցկացրել այս հարցով, ինչպես նաեւ այն հարցով, թե Ծառուկյան դաշինքն անհրաժեշտության դեպքում կպաշտպանի՞ այս թեկնածությունը, թե՞ ոչ:  Երբ Արմեն Սարգսյանը որոշի, իրենք էլ կմշակեն իրենց դիրքորոշումը, ասել է նա:
ԱԺ ԵԼՔ խմբակցության պատգամավոր Արտակ Զեյնալյանը «Հայկական ժամանակ»-ի հարցին, թե իրենք հանդիպելո՞ւ են Արմեն Սարգսյանի հետ, ինչպես վերջինիս առաջարկել էր Սերժ Սարգսյանը, պատասխանեց, որ իրենք այս թեմայով մեկնաբանություն չեն տալու այսօր:
Հիշեցնենք, որ Սերժ Սարգսյանը հանդիպել է Արմեն Սարգսյանի հետ եւ վերջինիս առաջարկել ՀՀ հաջորդ նախագահի իրենց թեկնածուն լինել: