Այսօր ԱԺ հերթական նիստին, մտքերի փոխանակման ժամանակ ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար Նիկոլ Փաշինյանը ասաց, որ ԵԼՔ-ը առաջարկում է փետրվարի 16-ին` ժամը 11։00-ին, ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրել Հարկային օրենսգրքում մի շարք փոփոխություններ կատարելու նպատակով, եւ դրա համար անհրաժեշտ է 27 պատգամավորի ստորագրություն. ԵԼՔ-ը ստորագրում է, եւ ընդհանուր 27 ստորագրություն է անհրաժեշտ թանկացումների հարցով արտահերթ նիստ կազմակերպելու համար։
ԱԺ փոխնախագահ, Ծառուկյան խմբակցության անդամ Միքայել Մելքումյանը հայտարարեց, որ Ծառուկյան դաշինքը կմիանա ԵԼՔ-ի ստորագրահավաքին։
Ի պատասխան ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը կատակեց. «Աչքներս լույս լինի, մի հատ էլ արտահերթ նիստ ենք անելու»։