Ես ճորտի ու ստրուկի հոգեբանություն չունեմ, որ չտային, չէի էլ գնա. 88-ամյա թոշակառու
Այսօր «Հայկական ժամանակ» էր զանգահարել 88-ամյա Սուրեն Եղիազարյանը: Ի տարբերություն նախորդ երկու անգամների, երբ երկրորդ կարգի հաշմանդամություն ունեցող թոշակառուն ահազանգում էր, որ արդեն երկու ամիս է թոշակից գումար է պահվում՝ Յուքոմ-ի հետ ունեցած խնդիրների պատճառով, այս անգամ զանգել էր տեղեկացնելու, որ իրեն վճարվել է 2017 թվականին գանձված երկու ամսվա թոշակը:
Ավելի վաղ «Հայկական ժամանակ»-ն անդրադարձել էր Սուրեն Եղիազարյանի խնդրին: 2017 թվականին Յուքոմի միջնորդությամբ ԴԱՀԿ-ի կողմից կալանք էր դրվել Եղիազարյանի հաշվեհամարին եւ թոշակից գանձել 49 հազար դրամ նոյեմբեր եւ 24 հազար դրամ դեկտեմբերին ամսին, արդյունքում վերջինիս թոշակից պահվել էր  72 հազար դրամ:
Սուրեն Եղիազարյանը դիմել էր ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարություն, սակայն պատասխան չի ստացել: Խնդիրը բարձրաձայնելուց հետո, ԴԱՀԿ-ից հետաքրքրվեցինք եւ պարզեցինք, որ արգելանք է կիրառվել Սուրեն Եղիազարյանի հաշվեհամարի վրա, քանի որ նա հարկադիր կատարողին որեւէ փաստաթուղթ չի ներկայացրել՝ տվյալ հաշվեհամարի կենսաթոշակ լինելու վերաբերյալ: Մեր հրապարակումից հետո, երեկոյան ժամին ԴԱՀԿ աշխատակիցներից մեկը գնացել է Սուրեն Եղիազարյանի տուն, նկարել անձնագիրն ու հաշմանդամության թուղթը եւ 99 տոկոսով վստահեցրել, որ թոշակի հետ կապված էլ ոչ մի խնդիր չի ունենա: Հայտնել, որ հաջորդ օրը կարող է գնալ եւ գանձված գումարը հետ ստանալ: Եղիազարյանը մյուս օրը գնացել է ՎՏԲ բանկ եւ ստացել իր 73 հազար դրամը՝ նախորդող ամիսներին պահված 49 եւ 24 հազարական դրամը:
«Ես ճորտի ու ստրուկի հոգեբանություն չունեմ, որ չտային էլ, չէի գնա»,- ասում է Սուրեն Եղիազարյանը՝ նայած, որ ունեցել է ամանորին կուտակած որոշ պարտքեր եւ այդ գումարի շնորհիվ կարողացել է մարել:
Լուրը հրապարակվել է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի փետրվարի 9-ի համարում: