Գյումրու ռեստորանի ավտոտնակում կնոջ եւ տղամարդու դիեր են հայտնաբերվել
Գյումրու «Գարուն» ռեստորանի ավտոտնակում կայանված ավտոմեքենայում այսօր՝ ժամը 11:00-ի սահմաններում, երկու դի է հայտնաբերվել: Ըստ ՇՄ դատախազ Կարեն Գաբրիելյանի, մահացածները կին եւ տղամարդ են: Դիերը հայտնաբերվել են ավտոմեքենայի նստատեղի վրա: Անմիջապես դատախազի հրամանով, նախապատրաստվել են նյութեր, կատարվել է դեպքի վայրի եւ դիակների զննություն, որին մասնակցել է նաեւ դատաբժիշկ-փորձագետը:
Armtimes.com-ի հետ զրույցում ՇՄ դատախազ Կարեն Գաբրիելյանը տեղեկացրեց, որ դիակների վրա բռնության մասին վկայող տվյալներ չեն հայտնաբերվել: Նախնական եզրակացությամբ, մահը վրա է հասել շմոլ գազով թունավորվելու հետեւանքով: Մահվան իրական պատճառը պարզ կդառնա դիերի դիահերձման եւ դատաբժշկական եզրակացությունները ստանալուց հետո միայն: Դեպքի հանգամանքները պարզելու համար  իրականացվում են անհրաժեշտ գործողություններ, նախապատրաստվում են նյութեր:
Այս ռեստորանը գտնվում է Գյումրու ծայրամասում՝  Մարմաշենի խճուղու սկզբնամասում:
Հիշեցնենք, որ սա երկրորդ դժբախտ դեպքն է օրվա ընթացքում: Երեւանում կրկին շմոլ գազի թունավորումից ավտոմեքենայի մեջ հայտնաբերվել էին կնոջ եւ տղամարդու դիեր: Ոստիկաններն ու քննիչները նշված ավտոտնակում կայանված Opel մակնիշի 10 TT 666 համարանիշի ավտոմեքենայի առջեւի նստատեղերում հայտնաբերել են 39-ամյա Հակոբ Վ.-ի եւ 41-ամյա Լուսինե Ա.-ի դիերը։