Մի շարք ՀԿ-ներ ՀՀԿ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանին եւ ԵԼՔ խմբակցության նախագահի թեկնածու Արտակ Զեյնալյանին առաջարկում են միաժամանակ հանդիպել քաղաքացիական հասարակության հետ։
Մեր հարցին. թե պատրաստ է հանդիպել քաղաքացիական հասարակության հետ ԵԼՔ խմբակցության պատգամավոր Արտակ Զեյնալյանը պատասխանեց, որ այո պատրաստ է, իսկ հարցին, թե առաջարկի մասին ի՞նչ կարծիք ունի, պատասխանեց, որ հետաքրքիր առաջարկ է։
Իսկ ՀՀԿ նախագահի թեկնածու Արմեն Սարգսյանի գրասենյակը այդպես էլ չպատասխանեց մեր զանգերին, որպեսզի իրենց դիրքորոշումը իմանանք։