«Երջանկության փողոց»՝ այսպես է կոչվում Կոտայքի մարզի Ալափարս գյուղի փողոցներից մեկը արդեն երկար տարիներ: Համայնքի ղեկավար Արտակ Սարիբեկյանը «ՀԺ»-ի հետ զրույցում ասաց, որ մոտավորապես 2004 թվականին, նախկին գյուղապետի օրոք են որոշել փողոցն այդպես անվանել:
«Երբ որոշել են, որ կենտրոնական երկու փողոցները պիտի անվանակոչվեն, իսկ մնացածը՝ համարակալվեն, մեր նախկին գյուղապետի ժամանակներով է դա եղել, որոշել են Երջանկության փողոց անվանել: Հավեսով մարդ էր շատ, եթե մի մտահաղացում էր ունենում, վե՛րջ, պիտի իրականացներ»,- պատմեց Արտակ Սարիբեկյանը: Նրա խոսքով՝ այդ ժամանակ երկար մտածել են, թե փողոցի անունը ինչ դնեն, կամ ում անունով կոչեն: Մի քանի կարծիքներ են եղել, սակայն գյուղապետը բացառել է դրանք եւ առաջարկել է Երջանկության փողոց անվանակոչել:
Մեր հարցին՝ արդյո՞ք այսօր «Երջանկության փողոց»-ում ապրողները երջանիկ են, Արտակ Սարիբեկյանը պատասխանեց. «էս երկրում երջանիկ մարդիկ այնքան էլ շատ չկան»: Համայնքի ղեկավարը նշեց, որ Ալափարսը հիմնականում ճանապարհաշինական խնդիր ունի: Բնակչությունն էլ, ինչպես յուրաքանչյուր ՀՀ քաղաքացի, ունի օրվա հացի խնդիր:
Հասարակության մի մասը արտագնա աշխատանքի է մեկնել, մի մասը գյուղատնտեսությոմբ է զբաղվում, մի փոքր տոկոսն էլ Չարենցավանում գործող «Ասկե գրուպ» ընկերության գործարանում է աշխատում եւ մի կերպ իրենց օրվա հացն են վաստակում: