Առաջին ալիքի եթերում այսօր միանգամից 3 պրեմիերա է:
Հանրայինի մամուլի հաղորդագրության համաձայն, այսօր՝ ժամը 20:30-ին, հեռուստադիտողները կարող են դիտել «Տանդեմ» նոր իրավիճակային կատակերգության առաջին սերիան: Կատակերգությունը փորձում է յուրովի ներկայացնել մեր առօրյան՝ լի հումորային իրավիճակներով ու հետաքրքիր միջադեպերով: «Տանդեմ»-ի ռեժիսորը Արման Նշանյանն է, վերջինս մարմնավորում է գլխավոր հերոսներից մեկին: Դերասանական կազմում ընդգրկված են նաև Ֆելիքս Խաչատրյանը, Սոֆյա Պողոսյանը, Վիկտորյա Սահակյանը և այլք:
Իրավիճակային կատակերգությունը երկու դպրոցական ընկերների մասին է, որոնցից մեկը, երկար տարիներ ապրելով ԱՄՆ-ում, վերադառնում է Հայաստան՝ ընկերոջ տուն, սակայն ոչ մի կերպ չի կարողանում հարմարվել առօրյա իրականությանը: Նրա՝ Հայաստան գալուն նպաստել է ԱՄՆ-ում բնակվող իր պապիկը, որի համար մեծ կարևորություն ունի իր թոռանը հայ աղջկա հետ ամուսնացնելը:
«Տանդեմ» իրավիճակային կատակերգությունը հեռուստադիտողները կարող են դիտել Առաջին ալիքի եթերում երկուշաբթիից հինգշաբթի՝ ժամը 20:30-ին:
Մեկ այլ պրեմիերա Առաջինով «Ճակատագրի պատասխանը» հեռուստանովելն է: Այն պատմում է Եվրոպայում մեծ հաջողությունների հասած հայ երիտասարդ գիտնական Լևոնի մասին: Նա իրեն հաջողակ մարդ է համարում և չի պատկերացնում իր կյանքը Հայաստանում, սակայն ճակատագրական մի օր ամեն ինչ գլխիվայր է շրջվում: Լևոնին արտաքսում են արդեն հարազատ դարձած օտար երկրից, և նա ստիպված է վերադառնալ Հայաստան, ուր ոտք չի դրել 18 տարի: Սակայն Լևոնի կյանքում մեծ փոփոխություններ են տեղի ունենում, և նա օր օրի ավելի շատ է սիրում իր երկիրը:
Հեռուստանովելի դերերում են Արտաշես Ղազանչյանը, Անի Պետրոսյանը, Վիվյեն Բաստաջյանը, Ալեքսանդր Խաչատրյանը և այլք:
«Ճակատագրի պատասխանը» հեռուստանովելը Առաջինի եթերում կլինի երկուշաբթիից հինգշաբթի՝ ժամը 21:35-ին:
Ժամը 01:20-ին Առաջին ալիքի հեռուստադիտողները կարող են դիտել «Կեսգիշերն անց» նոր հաղորդաշարը: Առաջինի նոր եթերաշրջանում հաղորդավարներ Արթուր Բախտամյանը և Թինա Խաչատրյանը կփորձեն ճանապարհորդել հաղորդման հյուրի վախերի, մանկության և երևակայության միջանցքներով:
Հաղորդավարական անսպասելի զույգը կզրուցի հյուրերի հետ իրենց կյանքի ամենավառ ու դժվարին պահերի, ձեռքբերումների և մի շարք այլ հետաքրքիր փաստերի շուրջ: Հեռուստադիտողները նույնպես կկարողանան հյուրին ուղղել իրենց հետաքրքրող հարցերը՝ հաղորդագրություն ուղարկելով Առաջին ալիքի պաշտոնական էջին: