ՄԱԿ-ը «Նաիրիտ» գործարանի հրդեհից հետո փորձագետներ է տրամադրել ԱԻՆ-ին. հանդիպում
Մարտի 5-ին ՀՀ ԱԻ նախարարն ընդունել է ՄԱԿ-ի մարդասիրական գործերի համակարգման գրասենյակի  (ՄԳՀԳ, UNOCHA) պատվիրակությանը:
Պատվիրակության կազմում ընդգրկված էին Կենտրոնական Ասիայի, Պակիստանի, Աֆղանստանի, Լատինական Ամերիկայի եւ Կարիբյան գրասենյակի պատասխանատու Անվար Մունավվարովը, Կովկասի, Կենտրոնական Ասիայի եւ Ուկրաինայի տարածաշրջանային գրասենյակի ղեկավարի պաշտոնակատար Աբդուրահիմ Մուհիդովը, Աղետների արձագանքման ազգային հարցերով խորհրդական Նինո Լորդկիպանիձեն եւ Հայաստանի, Վրաստանի ու Թուրքմենստանի գծով աղետների արձագանքման ազգային խորհրդատու Աշոտ Սարգսյանը:
Ինչպես հայտնում են նախարարության մամուլի ծառայությունից, հանդիպման նպատակն էր քննարկել ՀՀ ԱԻ նախարարության եւ ՄԱԿ-ի մարդասիրական գործերի համակարգման գրասենյակի հետագա համագործակցության հետ կապված հարցերը:
ՄԳՀԳ պատվիրակներն ԱԻ նախարարին ներկայացրեցին գրասենյակում իրականացված փոփոխությունները, նոր անդամներին եւ 2018թ. ծրագրերը: Իր խոսքում նախարար Տոնոյանը շնորհակալություն հայտնեց «Նաիրիտ» գործարանի հրդեհից հետո փորձագետներ տրամադրելու ԱԻ նախարարության խնդրանքին արագ արձագանքելու եւ արդյունավետ համագործակցության համար:
ՄԳՀԳ ներկայացուցիչները վստահեցրեցին, որ անկախ գրասենյակում իրականացվող կառուցվածքային փոփոխություններից՝ ՀՀ ԱԻ նախարարության հետ սերտ փոխգործակցությունը շարունակվելու է:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ ԱԻ նախարարը հյուրերին հրավիրեց մասնակցելու  այս տարի Սպիտակի երկրաշարժի 30-ամյա տարելիցի կապակցությամբ կայանալիք միջոցառումներին (միջազգային գիտաժողով, համապետական վարժանք եւ այլն), որոնք անցկացվելու են «Դիմակայուն Հայաստան» խորագրի ներքո: