Հյուսիսային պողոտայի «Քինգ Բուրգեր» սննդի կետում տեղի ունեցած երեկվա պայթյունի հետեւանքով ամենածանր վիճակում գտնվում էր Ռուբինա Մարկոսյանը: Նրան վիրահատել էին, վիրահատությունը տեւել էր 1,5 ժամից ավելի:
Բժիշկների փոխանցմամբ, երեխայի մոտ կոնքազդրային շրջանում մեծ չափի սալջաարդ կար՝ պատռված, արնահոսող վերքերով: Արնահոսության դադարեցում է կատարվել, բոլոր պատռվածքները կարվել են, երեխայի վիճակը գնահատվում է ծանր, բայց կյանքին վտանգ չի սպառնում:
Հիվանդանոցի բժիշկների փոխանցմամբ, բոլոր տուժածների մոտ սալջարդեր ու պատռված վերքեր են, հիմնականում դրանք կարելու անհրաժեշտություն է եղել:
Պայթյունի ականատես Սերլի Զարգարյանը, որն այդ պահին հենց «Քինգ Բուրգեր»-ի ներսում է եղել, պատմեց որ ոչ ոք չի հասկացել, թե ինչ է կատարվում, հնչել է պայթյուն, իրենք դուրս են վազել, հետո են հասկացել, որ տուժածներ կան: Իր ընկերներից մեկն էլ է տուժել, կոտրված փայտերից մեկն ընկել է գլխին, նրան բուժօգնություն են տրամադրել հիվանդանոցում:
ԱԻ նախարար Դավիթ Տոնոյանը դեպքի վայրում հայտնել է, որ հնարավոր է բալոնը պայթել է ճնշման տատանումների հետեւանքով: Բալոնը լցնովի գարեջրի մատակարումն ապահովելու համար էր: