Համայնքները ներկայացրել են 1 մլրդ 371 մլն դրամի ներդրումային ծրագրեր. Լոքյան
ՀՀ  վարչապետ Կարեն Կարապետյանի ղեկավարությամբ  այսօր տեղի է ունեցել սուբվենցիաներ ստանալու ծրագրային հայտերի գնահատման միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը: Այս մասին հայտնում են կառավարության մամուլի ծառայությունից:
ՀՀ տարածքային կառավարման և  զարգացման նախարար Դավիթ Լոքյանը ներկայացրել է  համայնքներից ստացված սուբվենցիաների ծրագրային 40 հայտերը, որոնց ընդհանուր արժեքը 1 մլրդ 371 մլն դրամ է: Նշված գումարից համայնքների ներդրումը կազմում է 791 միլիոն դրամ, իսկ մնացած մասը  պետական աջակցությունն է:
Հայտերը վերաբերում են համայնքային նշանակության ծրագրերի, որոնցով, մասնավորապես, նախատեսվում է իրականացնել փողոցային լուսավորություն, կոյուղագծերի կառուցում,  փողոցների  ու ճանապարհների բարեկարգում ու հիմնանորոգում, մանկական այգու ստեղծում ու համայնքային պուրակների կառուցապատում, մանկապարտեզների վերանորոգում, ջրագծերի կառուցում  և այլն:
Դավիթ Լոքյանի ներկայացմամբ՝  բոլոր ծրագրերը մանրամասն քննարկվել են շահագրգիռ գերատեսչությունների կողմից, ներկայացվել են համապատասխան առաջարկություններ:
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանը կարևորել է ծրագրերի  արդյունավետությունը՝ ընդգծելով, որ պետք է հաշվի առնվեն  գերատեսչությունների  առաջարկությունները, որպեսզի ձևավորվեն իրատեսական  ծրագրեր: Նա նաև հորդորել է խրախուսել ու ամենայն աջակցություն ցուցաբերել արդյունավետ աշխատող և իրենց համայնքների  զարգացմանն ուղղված ծրագրեր իրականացնող համայնքապետներին:
Քննարկումների ընթացքում որոշվել է վերոնշյալ 40  ծրագրային հայտից 3-ին առայժմ հավանություն չտալ՝  համայնքների կողմից համաֆինանսավորման ոչ բավարար ծավալի պատճառով, որպեսզի վերջիններս կարողանան սահմանված ծավալով կատարել համաֆինանսավորման իրենց պարտավորությունները: