ՀՀ ֆուտբոլի ազգային հավաքականի եւ «Արսենալի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանին ընթացիկ մրցաշրջանում գուցե այլեւս խաղադաշտում չտեսնենք: Այս մասին հայտնում է բրիտանական The Mirror-ը: Նա ծնկի վնասվածք ստացավ երեկ՝ ապրիլի 5-ին, Եվրոպա լիգայի 1/4 եզրափակչի առաջին խաղում, որում նրա թիմը հաղթեց ԲԿՄԱ-ին (4:1): Նա փոխարինվեց 61-րդ րոպեին: Հանդիպումից հետո թիմի գլխավոր մարզիչ Արսեն Վենգերը նշել էր, որ Մխիթարյանն առնվազն բաց կթողնի ապրիլի 8-ին կայանալիք Անգլիայի Պրեմիեր լիգայի 33-րդ տուրի «Սաութհեմփթոնի» դեմ տնային հանդիպումը: Նա նաեւ նշել էր, որ մտավախություն ունի, որ ֆուտբոլիստը կարող է բացակայել մի քանի շաբաթ:
Վենգերի մտավախությունները տեղին էին: Նշվում է, որ ապաքինվելու համար կարող է պահանջվել մինչեւ 6 շաբաթ: Սա նշանակում է, որ կիսապաշտպանը բաց կթողնի մրցաշրջանի մնացած հատվածը: Եթե «զինագործները» դուրս գան Եվրոպա լիգայի կիսաեզրափակիչ, գուցե այդ հանդիպմանն էլ չհասցնի մասնակցել: