Չգիտեմ ՊԵԿ-ը ինչ է տարածել, ես հարցաքննության չեմ հրավիրվել․ Սեյրան Օհանյանի արձագանքը
ՀՀ պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանը հերքում է Պետական եկամուտների կոմիտեի տարածած տեղեկատվությունն այն մասին, որ նախկին և ներկա բարձրաստիճան պաշտոնյաների շարքում նաև ինքն է կանչվել հարցաքննության Պաշտպանության նախարարությունում 2014-2017թթ.-ի ընթացքում գնումների և բանակաշինության ոլորտներում առկա չարաշահումների վերաբերյալ ՊԵԿ քննչական վարչությունում քննվող քրեական գործով:
«Ես չգիտեմ ՊԵԿ-ն ինչ է տարածել, ես, համենայնդեպս, հարցաքննության չեմ հրավիրվել, չեմ կանչվել և այդպիսի բան չկա»,- «Ազատության» հետ զրույցում հայտարարեց Օհանյանը:
ՊԵԿ հաղորդագրությունում, հիշեցնենք, նշվում է, որ վերոհիշյալ գործով «նախաքննության ընթացքում ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցության հիման վրա ՊՆ ԿՇ և ԶԲ վարչության արտադրատեխնիկական բաժնի նախկին պետ Գրիգոր Բարսեղյանին մեղադրանք է առաջադրվել պաշտոնական լիազորությունները չարաշահելու, առանձնապես խոշոր չափերով խարդախության, առանձնապես խոշոր չափերով կաշառք ստանալու, փաստաթուղթ կեղծելու համար, իսկ ՊՆ ԿՇ և ԶԲ վարչության պետ Աշոտ Գրիգորյանին` առանձնապես խոշոր չափերով խարդախության փորձի, պաշտոնական լիազորությունները չարաշահելու, պաշտոնական փաստաթուղթ կեղծելու համար»:
«Ազատության» հարցին՝ կարո՞ղ է մեկնաբանել այդ գործը, նախկին նախարարը պատասխանեց. «Ես ի՞նչ իմանամ՝ ինչ գործա: Պաշտպանության նախարարությունում իմ կողմից և նաև այլ իրավապահ մարմինների կողմից բազում այդպիսի գործեր են բացահայտվել, ես ո՞րը հիշեմ: Ես չգիտեմ, տեղյակ չեմ»:
«Դուք կարո՞ղ եք բացառել Ձեր մասնակցությունը այս ամենին՝ նշվում է առանձնապես խոշոր չափերով խարդախության, կաշառք ստանալու, փաստաթուղթ կեղծելու մասին»,- հարցին էլ Սեյրան Օհանյանը արձագանքեց․ -«Ես այդպիսի բաների մեջ չեմ եղել»: