Հայոց ցեղասպանության պատմության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանը նոր գրառում է կատարել facebook-ի իր էջում եւ հինգ հարց ուղղել ԿԳ նախարար Արայիկ Հարությունյանին։
«1. Ինչո՞ւ մեկ ամսվա ընթացքում ժամանակ չունեցաք հանդիպելու ու ստեղծված իրավիճակը համատեղ քննարկելու իմ առաջարկներին պատասխանելու համար:
2․ Արդյո՞ք տեղյակ էիք, որ Հովհաննես Հովհաննիսյանը հենց ձեր անունից էր հոխորտում ոստիկանների միջոցով ինձ դուրս հանել թանգարանից:
3․ ԿԳՆ իրավաբանական վարչության պետը նախորդ շաբաթ ինձ հետ հանդիպման ժամանակ նշեց, որ մի քանի դրվագով խախտվել են իմ իրավունքները: Դուք կիսու՞մ եք այդ տեսակետը:
4․ Արդյո՞ք ճիշտ եք համարում որևէ մեկի սենյակ մուտք գործելը առանց թույլտվության կամ որևէ մեկի ներկայության:
5․ Պատրաստ եք արդյո՞ք մամուլի ասուլիսի ձևաչափով հանդիպել ցանկացած վայրում, այս հիմնախնդիրներին անդրադառնալու և բոլոր հարցերին պատասխանելու համար», - հարցնում է Դեմոյանը:
Մինչ այդ Դեմոյանը հայտարարել էր, որ ԿԳ նախարարը եւ փոխնախարարը «ներխուժել են ցեղասպանության պատմության թանգարան-ինստիտուտի տնօրենի գրասենյակ»։ Նա իր ծավալուն գրառման մեջ բավականին կոշտ որակումներ էր տվել նախարարին եւ փոխնախարարին։
Այժմ Հայկ Դեմոյանը գտնվում է արտերկրում եւ խոստանում է Հայաստան վերադառնալուց հետո նոր բացահայտումներ կատարել։