Արարատ Խանդոյանն ազատ է արձակվել. պատիժը պայմանականորեն չի կիրառվի
Այս մասին հայտարարել է Արարատ Խանդոյանի պաշտպան Արա Ղարագյոզյանը: Արարատ Խանդոյանը, որը դատապարտվել էր 3 տարի 6 ամիս ազատազրկման, Արայիկ Խանդոյանի եղբայրն է:
«Նրա նկատմամբ առաջին ատյանի դատարանի կողմից սահմանված պատիժը պայմանականորեն չի կիրառվի»,- ասել է Արա Ղարագյոզյանը:
Արարատ Խանդոյանը բերման էր ենթարկվել 2016թ. հուլիսի 20-ին Խորենացի փողոցից, ձերբակալվել էր, այնուհետեւ կալանավորվել:
Նրան մեղադրանք էր առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 225-րդ հոդվածի 2-րդ մասի հատկանիշներով՝ զանգվածային անկարգություններին մասնակցելը, որում եւ ճանաչվել էր մեղավոր եւ 2017 թվականի հունիսի 27-ին առաջին ատյանի դատարանի կողմից դատապարտվել 3 տարի 6 ամիս ազատազրկման: