Ուժային կառույցներից շատ ավելի կոշտ եմ լինելու. Զոհրաբյանը խոստանում է գերազանցել ԱԱԾ-ին
ԲՀԿ-ի քաղաքապետի թեկնածու Նաիրա Զոհրաբյանը հույս ունի, որ տեղի են ունենալու ազատ եւ արդար ընտրություններ՝ վերջին 20 տարուց հետո: Նա միաժամանակ հայտարարեց, որ առաջինը կշնորհավորի այն թեկնածուին, որը կընտրվի:
«Մենք գնում ենք երեւանցուն ներկայացնելու մեր ծրագիրը։ Ես հույս ունեմ, որ ավելի քան 20 տարի անց մեր երկրում պիտի տեղի ունենա ազատ եւ արդար ընտրություն, որտեղ որեւէ վարչական ռեսուրս չի կիրառվելու»,- Գագիկ Ծառուկյանի եւ ԲՀԿ-ի ավագանու թեկնածուների հանդիպման ժամանակ ասաց Նաիրա Զոհրաբյանը:
ԲՀԿ-ի քաղաքապետի թեկնածուն շեշտեց՝ եթե ազատ եւ արդար ընտրության արդյունքում երեւանցին նախապատվությունը տա որեւէ այլ թեկնածուի, ես այդ թեկնածուին առաջինը շնորհավորողը կլինեմ, անկախ նրանից, թե ով կլինի այդ թեկնածուն։
Նկատառմանը, որ նախորդ ընտրություններում ԲՀԿ-ի հետ է կապվել ընտրակաշառքների ու բարեգործության կիրառումը՝ ձայներ հավաքելու համար, Զոհրաբյանը բացառեց, որ իրենց անվան հետ կարող են նման գործողություններ կապվել: Նա շեշտեց, որ լիովին սատարում են ազատ եւ արդար ընտրությունները, ավելին՝ սեպտեմբերի 6-ին իրենց ամբողջ խմբակցությունը կողմ է քվեարկելու Քրեական օրենսգրքի փոփոխություններին, որը խստացում է նախատեսում ընտրական կեղծարարության հետ կապված»:
Նաիրա Զոհրաբյանը կարեւորեց կոռուպցիայի դեմ պայքարը: «Ես ամենայն պատասխանատվությամբ հայտարարում եմ՝ մեր հաղթանակի դեպքում Երեւանից երբեք ոչ ոք այլեւս ոչինչ չի գողանալու, ես շատ ավելի կոշտ եմ լինելու, քան ուժային կառույցները»:
Զոհրաբյանը նշեց, որ արդեն կոնկրետ ներդրողները կան, որոնք իրենք են դիմել Գագիկ Ծառուկյանին՝ առաջարկելով ներդրումային լուրջ փաթեթներ գրեթե բոլոր հիմնախնդիրների հարցում, որոնք այսօր քաղաքն աղճատում են:
«Դա թե՛ աղբահանությունն է, թե՛ վերելակաշինությունը, թե՛ կանաչապատումը: Եթե քաղաքի բյուջեն չգողացվի, շատ բան կարելի է անել: Մենք երեւանցիներին չենք բաժանելու յուրայինների եւ հակառակորդների, մենք Երեւանում բարիկադ չենք դնելու, ասենք՝ այս կողմում մենք ենք, այն կողմում դուք եք:
Մենք գնում ենք արդար ընտրության, ես սա ասում եմ որպես լրագրող, որը տարիներ շարունակ տեսել է, թե ինչպես է այլանդակվել ընտրողի քվեն: Մեզ պետք է արդար ընտրություն, որ մի անգամ քաղաքացին վստահ լինի, որ իր քվեով ձեւավորվել է օրինական իշխանություն»,- ընդգծեց նա: