Քաղաքական ուժի կողմից ընտրակաշառք է բաժանվում, դիմել ենք իրավապահներին. Նազարյան
ԱԺ ճեպազրույցների ժամին լրագրողները ԵԼՔ խմբակցության ղեկավար Լենա Նազարյանից հետաքրքրվեցին, թե ինչու իրենց թեկնածու Հայկ Մարությանը չի գնում բանավիճելու Նաիրա Զոհրաբյանի հետ: Արդյո՞ք նա միայնակ բանավիճելու վախ ունի: Լենա Նազարյանը պատասխանեց, որ հարցը պետք է թեկնածուին ուղղել:
«Մեր թեկնածուն, չեմ կարծում, թե խուսափում է, գիտեք, որ այս օրերին ինքն ընտրողների հետ հանդիպումներ է անցկացնում վարչական շրջաններում եւ, հավանաբար, ինքն այդ շփումն ավելի է կարեւորում»,- ասաց նա:
Դիտակմանը, թե նման պատասխան նաեւ ՀՀԿ-ից Տարոն Մարգարյանն էր տալիս, Լենա Նազարյանը նշեց, որ չի հիշում, որ Տարոն Մարգարյանը քայլում էր փողոցներով եւ բուկլետներ բաժանում: «Այդուհանդերձ, ես կարծում եմ, որ թեկնածուները լավ կլինի մասնակցեն բանավեճին»,- ասաց նա:
Լրագրողները հետաքրքրվեցին, թե ինչպես է վերաբերում Ալեքսանդր Սարգսյանի հայտարարությանը, որ չի պատրաստվում գումարները վերադարձնել եւ դրանք անօրինական են կալանքի տակ պահվում: Լենա Նազարյանը նշեց, որ ապօրինի հարստացման հարցով պետք է զբաղվեն իրավապահ մարմինները, եւ կառավարության անդամները հետամուտ լինեն այդ հարցին:
Ի դեպ, Լենա Նազարյանը նշեց, որ այսօր առավոտյան ահազանգ են ստացել, որ վարչական շրջաններից մեկում քաղաքական ուժի կողմից ընտրակաշառք են բաժանում: Նա չմեկնաբանեց՝ կոնկրետ որ քաղաքական ուժն է:
«Իրավապահներին դիմել ենք եւ, ըստ էության, կոշտ արտահայտությունները վարչապետի կողմից ուղղված են այն անձանց, ովքեր օրինականությանը եւ հեղափոխության արժեքներին դեմ են: Մենք խոստացել ենք, որ կլինեն ազատ եւ արդար ընտրություններ»,- ասաց նա: